Podle statistiky má skoro pětina německého obyvatelstva migrantský původ

Podle statistiky má skoro pětina německého obyvatelstva migrantský původ
11 / 08 / 2017, 09:00

Statistická data Federální statistické kanceláře přinesla zajímavé výsledky.

Podle Federální statistické kanceláře (Destatis) má 18,6 milionu německých obyvatel z více než 80 milionů migrantský původ.

Podle dat Destatisu je necelých 19 milionů německé populace imigranty pocházející z první či druhé generace, kdy alespoň jeden rodič se narodil bez německého občanství. Údaje odpovídají roku 2016 a mají podle statistiky souvislost s migrační vlnou, kterou Německo již několik let ,,vstřebává". ,,Velmi vysoký nárůst můžeme přičíst vysokému stupni imigrace cizinců včetně těch, kdo v Německu hledají azyl za rok 2015 a 2016." uvádí Destatis.

Odhaduje se, že více než 1,6 milionu uchazečů o azyl dorazilo v letech 2014 - 2016 do Evropy. Nejvíce z nich pak přišlo právě do Německa v době, kdy německá kancléřka razila politiku ,,otevřených dveří" migrantům a uchazečům o azyl i přes kritiku svých politických oponentů a části veřejnosti.

Destatis poukázal na zajímavý fakt, že 2,3 milionu německých obyvatel má své kořeny na Blízkém východě a 740 000 německých rezidentů je afrického původu. Destatis uvádí ve své zprávě, že Turecko, s nímž vede Německo diplomatické spory, bylo z tohoto pohledu nejdůležitější zemí cizího původu německého obyvatelstva, ale ztratilo od roku 2011 postupně svůj význam.

Ke statistice Destatis dodává, že okolo 42% Němců s migrantským původem už byli narozeni jako Němci, zatímco 33% přišli do Německa jako imigranti. Ostatních 25% se pak v Německu naturalizovalo.

 

psali jsme: Překvapivý průzkum: Každý třetí Bavor si přeje odtržení od Německa

 

Zdroj: rt.com

 

Tagy článku

SECURITY magazín je ve své tištěné podobě první a jediný český odborný časopis o komerční bezpečnosti a vychází od roku 1994. SECURITY magazín se orientuje především na profesionály v přímém výkonu služby v soukromých bezpečnostních agenturách a ve firmách, které poskytují technické bezpečnostní služby. Je určen také manažerům, kteří uvedené služby prodávají a řídí a bezpečnostním specialistům, kteří bezpečnostní služby nakupují v soukromém i státním sektoru. Zkušenosti a informace v SECURITY magazínu jsou ale určeny i laické veřejnosti, potenciálním zákazníkům, kteří o bezpečnosti velmi často mluví a ne vždy jí rozumí nebo chápou její specifika. SECURITY magazín chce tradiční spoluprací s akademickým prostředím a experty v oboru dokázat, že komerční bezpečnost je multioborová disciplína, úzce propojená požadavky norem a předpisů a je v mnoha ohledech založena na moderních vyspělých technologiích, které mohou instalovat a provozovat pouze vzdělaní specialisté.

Cookies nám pomáhají k Vaší spokojenosti

Tento web používá soubory cookies k poskytování služeb, personalizaci reklam a analýze návštěvnosti.
Používáním tohoto webu s tím souhlasíte.

Další informace