Podle švédské prokuratury není veřejné vystavování vlajky Islámského státu trestné

Podle švédské prokuratury není veřejné vystavování vlajky Islámského státu trestné
Autor: Flickr.com|Popisek: vlajka Islámského státu
17 / 10 / 2016, 19:00

Nechvalně známou vlajku teroristické organizace Islámský stát a její veřejné vystavování shledala švédská prokuratura jako legální.

Prokurátorka Gisela Sjövallová oznámila, že nebude trestně stíhat 23-letého muže, který vlajku Islámského státu vyvěsil na svůj facebookový profil v červnu.

Zdůvodnila to tím, že vlajka sama o sobě nezakládá podstatu projevu z nenávisti, rasové či jiné. Policie přitom již předtím muže vyšetřovala právě pro podezření ze spáchání trestného činu projevu z nenávisti.

Švédská televize odmítla vysílat dokument o antisemitismu a džihádu. Aby neurazila muslimy

Sjövallová řekla švédským médiím, že sice vlajka Islámského státu ,,obecně" vyjadřuje pohrdání všemi ostatními, ale nepředstavuje nenávist pro určitou, přesně specifikovanou etnickou skupinu. Jako příklad konkrétního projevu nenávisti pak uvedla nacistickou svastiku, jež byla namířena proti židům.

Švédský soud: Uprchlíci nepotřebují k řízení vozidla řidičský průkaz

 

Zdroj: jpost.com

Tagy článku

SECURITY magazín je ve své tištěné podobě první a jediný český odborný časopis o komerční bezpečnosti a vychází od roku 1994. SECURITY magazín se orientuje především na profesionály v přímém výkonu služby v soukromých bezpečnostních agenturách a ve firmách, které poskytují technické bezpečnostní služby. Je určen také manažerům, kteří uvedené služby prodávají a řídí a bezpečnostním specialistům, kteří bezpečnostní služby nakupují v soukromém i státním sektoru. Zkušenosti a informace v SECURITY magazínu jsou ale určeny i laické veřejnosti, potenciálním zákazníkům, kteří o bezpečnosti velmi často mluví a ne vždy jí rozumí nebo chápou její specifika. SECURITY magazín chce tradiční spoluprací s akademickým prostředím a experty v oboru dokázat, že komerční bezpečnost je multioborová disciplína, úzce propojená požadavky norem a předpisů a je v mnoha ohledech založena na moderních vyspělých technologiích, které mohou instalovat a provozovat pouze vzdělaní specialisté.

Cookies nám pomáhají k Vaší spokojenosti

Tento web používá soubory cookies k poskytování služeb, personalizaci reklam a analýze návštěvnosti.
Používáním tohoto webu s tím souhlasíte.

Další informace