Podle Trumpa mohou média za to, že prohrává v průzkumech

Podle Trumpa mohou média za to, že prohrává v průzkumech
Autor fotografie: redakční databáze|Popisek: Donald Trump
15 / 08 / 2016, 12:00

Kandidát na amerického prezidenta Donald Trump se tvrdě opřel do médií. Ty podle něho nesou hlavní vinu na tom, že v ,,mediálním" souboji trvale prohrává s Hillary Clintonovou.

Trump se svými spolupracovníky obvinili ,,odporná média", že překrucují jeho slova a nechovají se k němu fér. Trump v narážce na média napsal na svůj Twitter: ,,kdyby mě odporná a zkorumpovaná média nevsunovala do úst nesprávný význam slov, která jsem použil a chovaly se ke mně čestně, v průzkumech bych vedl nad Hillary o 20%."

Trump si ještě přisadil, když v dalším tweetu napsal, že média o jeho shromážděních neinformují nikdy pravdivě a vždy překroutí smysl slov, které kandidát na amerického prezidenta řekne. Navíc prý ani neukazují ,,velikost" shromáždění. 

Trump ztrácí na Clintonovou v podstatě v každém průzkumu. Nejnovější průzkum, který byl uveřejněn v sobotu, ukazuje na pohodlné vítězství Clintonové zhruba o pět procent v klíčových amerických státech, jako je například Florida. V Severní Karolíně vede Clintonová až o osm procent a ve Virginii dokonce o 13 procent.

Trumpovy výsledky jsou ovlivněny jeho nedávnými veřejnými výroky, které mu v průzkumech uškodily, a také neobratným a zkratkovitým mediálním vystupováním. Trump ztrácí významné hlasy i ve vlastních republikánských řadách, kdy ho někteří spolustraníci odmítají podpořit a místo toho vyjadřují podporu Clintonové.

 

Zdroj: huffingtonpost.com

Tagy článku