Podle Trumpa se syrský prezident musí za své zločiny zodpovídat

Podle Trumpa se syrský prezident musí za své zločiny zodpovídat
Popisek: Donald Trump
26 / 07 / 2017, 09:00

Americký prezident Donald Trump dnes zdůraznil, že není žádným "obdivovatelem" syrského prezidenta Bašára Asada. Před novináři v Bílém domě zároveň řekl, že Asad se musí za své "hrozné" zločiny zodpovídat.

,,Nejsem žádným Asadovým obdivovatelem. Samozřejmě si myslím, že to, co této zemi (Sýrii) a lidstvu udělal, je strašné. (...) Nejsem někdo, kdo se na to bude dívat a nechá ho odejít po tom, co se snažil udělat a co mnohokrát udělal," řekl podle agentury AFP Trump na společné tiskové konferenci s libanonským premiérem Saadem Harírím.

Šéf Bílého domu po jednání s Harírím při této příležitosti také ocenil úsilí Libanonu ochránit své hranice před Islámským státem a dalšími radikálními skupinami, které se snaží v této blízkovýchodní zemi získat opěrné body. V této souvislosti také Bejrútu slíbil další pomoc Spojených států.

,,Americká podpora může pomoci zajistit, aby libanonská armáda byla jediným obráncem, kterého Libanon potřebuje," prohlásil podle agentury Reuters Trump.

Prezident USA před novináři rovněž označil za hrozbu pro celý Blízký východ militantní šíitské hnutí Hizballáh. ,,Hizballáh je hrozbou pro libanonský stát, pro libanonský lid a pro celý region," řekl. ,,Tato skupina rozšiřuje svůj vojenský arzenál a hrozí rozpoutáním nového konfliktu s Izraelem," dodal.

V této souvislosti také odsoudil podporu, kterou Hizballáhu poskytuje Írán a tím ,,živí humanitární katastrofu v Sýrii".

Spojené státy již delší dobu řadí Hizballáh mezi teroristické organizace.

 

Zdroj: ČTK

Tagy článku

SECURITY magazín je ve své tištěné podobě první a jediný český odborný časopis o komerční bezpečnosti a vychází od roku 1994. SECURITY magazín se orientuje především na profesionály v přímém výkonu služby v soukromých bezpečnostních agenturách a ve firmách, které poskytují technické bezpečnostní služby. Je určen také manažerům, kteří uvedené služby prodávají a řídí a bezpečnostním specialistům, kteří bezpečnostní služby nakupují v soukromém i státním sektoru. Zkušenosti a informace v SECURITY magazínu jsou ale určeny i laické veřejnosti, potenciálním zákazníkům, kteří o bezpečnosti velmi často mluví a ne vždy jí rozumí nebo chápou její specifika. SECURITY magazín chce tradiční spoluprací s akademickým prostředím a experty v oboru dokázat, že komerční bezpečnost je multioborová disciplína, úzce propojená požadavky norem a předpisů a je v mnoha ohledech založena na moderních vyspělých technologiích, které mohou instalovat a provozovat pouze vzdělaní specialisté.