K atentátu v Istanbulu se přihlásila organizace Islámský stát

K atentátu v Istanbulu se přihlásila organizace Islámský stát
Autor fotografie: ilustrační obrázek|Popisek: právě se stalo
02 / 01 / 2017, 10:00

K teroristickému útoku v istanbulském klubu z noci ze Silvestra na Nový rok se dnes přihlásila radikální organizace Islámský stát (IS). Informovala o tom agentura Reuters. Obětí atentátu je 39. Většina z nich jsou cizinci.

,,Jako pokračování požehnaných operací, které Islámský stát provádí proti ochránci kříže Turecku, hrdinný voják chalífátu zasáhl jeden z nejznámějších nočních klubů, kde křesťané slaví svůj odpadlický svátek," uvedl IS v prohlášení.

 

Mezi oběťmi je 27 cizinců, zatím žádný Čech

 

Turecké úřady mezitím identifikovaly 38 ze 39 obětí novoročního útoku v istanbulském klubu. Je mezi nimi 27 cizinců. Informovala o tom v neděli agentura Anadolu s odvoláním na anonymní zdroj z tureckého ministerstva spravedlnosti. Mezi národnostmi 38 obětí, které agentura uvedla, není občan České republiky.

Agentura informovala, že mezi oběťmi je 11 Turků a jeden občan s občanstvím Turecka a Belgie. Sedm osob, které v klubu Reina zatím neznámý pachatel zastřelil, pochází ze Saúdské Arábie. Po třech obětech mají Libanon a Irák.

Tunisko, Indie, Maroko a Jordánsko přišly při útoku každý o dva své občany. Mezi oběťmi jsou dále občané Kuvajtu, Kanady, Izraele, Sýrie a Ruska.

Jednu osobu se zatím podle agentury Anadolu nepodařilo identifikovat. České ministerstvo zahraničí v neděli uvedlo, že nemá informace, že by při útoku zemřel český občan.

psali jsme:

Novoroční teroristický útok v Istanbulu: Desítky mrtvých včetně cizinců po střelbě na diskotéce

 

Zdroj: ČTK

Tagy článku