Podpálení synagogy je kritikou izraelské politiky, požár v mešitě zločinem z nenávisti?

Podpálení synagogy je kritikou izraelské politiky, požár v mešitě zločinem z nenávisti?
Autor: Flickr.com|Popisek: synagoga
16 / 01 / 2017, 14:00

Kontroverzní verdikt vynesl německý soud ve věci podpálení synagogy.

Soud rozhodl, že podpálení synagogy v německém Wuppertalu v roce 2014 bylo přiměřenou mírou izraelské politiky, nikoliv otevřeným projevem antisemitismu. Soud smetl ze stolu antisemitský motiv trojice útočníků, která házela na synagogu v roce 2014 Molotovovy koktejly.

Všichni muži odešli od soudu s pouhou podmínkou. Důvod pro tak směšné tresty bylo i to, že obžalovaní byli pod vlivem alkoholu. Takže soud tím chtěl vlastně říct, že alkohol je zřejmě polehčující okolnost vlastně pro všechny trestné činy, a zárukou, že si pachatelé odnesou nízké tresty.

Argumenty soudu v tomto případě jsou opravdu až směšné, místy nesmyslné. Chtěl bych vidět, jak by se jiný, ,,politicky velmi korektní" soud zachoval, kdyby někdo třeba podpálil mešitu. Odsoudil by pachatele za to, že to byla přiměřená kritika Islámského státu, nebo by dotyčný nafasoval několikaletý trest natvrdo za žhářství, nebo dokonce za zločin z nenávisti? 

Obávám se, že by to byl spíše ten druhý případ. Německý soud tak v praxi předvedl svou nekompetentnost v rozhodování.

 

psali jsme:

Vatikán po pěti letech změnil názor na muslimy? Kostely se mění v mešity

 

Zdroj: jpost.com

Tagy článku

SECURITY magazín je ve své tištěné podobě první a jediný český odborný časopis o komerční bezpečnosti a vychází od roku 1994. SECURITY magazín se orientuje především na profesionály v přímém výkonu služby v soukromých bezpečnostních agenturách a ve firmách, které poskytují technické bezpečnostní služby. Je určen také manažerům, kteří uvedené služby prodávají a řídí a bezpečnostním specialistům, kteří bezpečnostní služby nakupují v soukromém i státním sektoru. Zkušenosti a informace v SECURITY magazínu jsou ale určeny i laické veřejnosti, potenciálním zákazníkům, kteří o bezpečnosti velmi často mluví a ne vždy jí rozumí nebo chápou její specifika. SECURITY magazín chce tradiční spoluprací s akademickým prostředím a experty v oboru dokázat, že komerční bezpečnost je multioborová disciplína, úzce propojená požadavky norem a předpisů a je v mnoha ohledech založena na moderních vyspělých technologiích, které mohou instalovat a provozovat pouze vzdělaní specialisté.

Cookies nám pomáhají k Vaší spokojenosti

Tento web používá soubory cookies k poskytování služeb, personalizaci reklam a analýze návštěvnosti.
Používáním tohoto webu s tím souhlasíte.

Další informace