Podřízla policistce hrdlo. ,,Frustrovaná" džihádistka se nemohla dostat do Sýrie

Podřízla policistce hrdlo. ,,Frustrovaná&quote; džihádistka se nemohla dostat do Sýrie
Autor: Pixabay.com/cs|Popisek: nůž
26 / 01 / 2017, 14:00

Šestnáctiletá džihádistka Safia S. je souzena za to, že v minulém roce na nádraží v německém Hannoveru podřízla strážnici hrdlo. Ta s těžkými zraněním jako zázrakem přežila.

Žalobci u soudu, který začal, požadují pro Safii S. šest let vězení nepodmíněně. Safia S. byla obžalována za pokus o vraždu a podporu teroristické organizace.

Sama se stala džihádistkou podle soudu na podzim 2015. Podle policie Safia S. byla ,,frustrovaná" z toho, že se nemohla dostat za džihádisty do Sýrie.

Mladá stoupenkyně IS byla ,,motivována" touto organizací, aby tento čin spáchala. Soud uvedl, že Safia S. patří k síti mladých džihádistek a přívrženců IS. v Hannoveru. Nakonec se jí do Sýrie nepodařilo dostat, ,,jen" do Turecka, kde ji zpět domů odvezla její matka.

Druhý žalovaný Mohamad Hasan K. byl obviněn z toho, že plánovaný útok, o němž věděl, neoznámil policii. Soud pro něho žádá tříletý trest.

 

psali jsme:

Imámové ve vězení šíří islámský extremismus, varuje šéf italských vězeňských odborů

Radikální muslimové zahájili kampaň ve Velké Británii. Policie je bezmocná

 

Zdroj: dailymail.co.uk

Tagy článku

SECURITY magazín je ve své tištěné podobě první a jediný český odborný časopis o komerční bezpečnosti a vychází od roku 1994. SECURITY magazín se orientuje především na profesionály v přímém výkonu služby v soukromých bezpečnostních agenturách a ve firmách, které poskytují technické bezpečnostní služby. Je určen také manažerům, kteří uvedené služby prodávají a řídí a bezpečnostním specialistům, kteří bezpečnostní služby nakupují v soukromém i státním sektoru. Zkušenosti a informace v SECURITY magazínu jsou ale určeny i laické veřejnosti, potenciálním zákazníkům, kteří o bezpečnosti velmi často mluví a ne vždy jí rozumí nebo chápou její specifika. SECURITY magazín chce tradiční spoluprací s akademickým prostředím a experty v oboru dokázat, že komerční bezpečnost je multioborová disciplína, úzce propojená požadavky norem a předpisů a je v mnoha ohledech založena na moderních vyspělých technologiích, které mohou instalovat a provozovat pouze vzdělaní specialisté.

Cookies nám pomáhají k Vaší spokojenosti

Tento web používá soubory cookies k poskytování služeb, personalizaci reklam a analýze návštěvnosti.
Používáním tohoto webu s tím souhlasíte.

Další informace