,,Podvratní extrémisté" musejí být izolováni. Velká Británie chystá pro džihádisty vězeňský blok

,,Podvratní extrémisté&quote; musejí být izolováni. Velká Británie chystá pro džihádisty vězeňský blok
Autor fotografie: flickr.com (CC BY-SA 2.0) |Popisek: vězení
06 / 04 / 2017, 10:00

Jak už před nějakým časem Velká Británie avizovala, zřídí v nápravných nařízeních pro džihádisty a radikální islamisty zvláštní vězeňský blok, aby je oddělila od ostatních vězňů.

Velká Británie chce tímto plánem izolovat ,,podvratné extremisty"od ostatních vězňů, aby nemohli být radikalizováni. S islamistickou radikalizací se rozhodla britská vláda konečně bojovat, přičemž prvním ,,testovacím" nápravným zařízením má být vězení v Durhamu.

související: Imámové ve vězení šíří islámský extremismus, varuje šéf italských vězeňských odborů

Tam má vzniknout jedno celé křídlo pracovně nazvané ,,vězení ve vězení", a jež je určeno pro odsouzené islamistické radikály. Nápravné zařízení v tomto městě bylo vybráno proto, že se v něm nachází poměrně velké množství extrémistů.

Cíl připravovaného kroku je jediný: zabránit náboženské radikalizaci ostatních spoluvězňů, jak se to například v současné době děje ve Švédsku či Itálii. Posledním impulsem k opatření pak byl atentát v Londýně, který spáchal Chalid Masúd, který se měl radikalizovat ve vězení ve městě Lewes.

související: Radikální islamista z Guantánama dostal milionové odškodné ze neoprávněné věznění. Teď se odpálil v iráckém Mosulu

Z vládního dokumentu, který má připravit podmínky pro izolaci džihádistů, vyplývá, že se nemá opatření vztahovat pouze na usvědčené islamisty, ale také na ,,nenávistné kazatele", jako byl například Anjem Choudary. Dokument dále varuje v této souvislosti před ,,charismatickými vězni", kteří jednají jako samozvaní emírové, kteří šíří a kontrolují radikalismus ve vězeních.

Ne všem se ale vládní návrh zamlouvá. Steve Gillian z Asociace vězeňských strážníků varoval, že shromažďování všech náboženských radikálů v jednom místě je naopak bezpečnostním rizikem.

 

Zdroj: rt.com

 

Tagy článku

SECURITY magazín je ve své tištěné podobě první a jediný český odborný časopis o komerční bezpečnosti a vychází od roku 1994. SECURITY magazín se orientuje především na profesionály v přímém výkonu služby v soukromých bezpečnostních agenturách a ve firmách, které poskytují technické bezpečnostní služby. Je určen také manažerům, kteří uvedené služby prodávají a řídí a bezpečnostním specialistům, kteří bezpečnostní služby nakupují v soukromém i státním sektoru. Zkušenosti a informace v SECURITY magazínu jsou ale určeny i laické veřejnosti, potenciálním zákazníkům, kteří o bezpečnosti velmi často mluví a ne vždy jí rozumí nebo chápou její specifika. SECURITY magazín chce tradiční spoluprací s akademickým prostředím a experty v oboru dokázat, že komerční bezpečnost je multioborová disciplína, úzce propojená požadavky norem a předpisů a je v mnoha ohledech založena na moderních vyspělých technologiích, které mohou instalovat a provozovat pouze vzdělaní specialisté.