Podvýbor pro policii se seznámil se závěry expertů k zákonu o SBS. Čeká se na vnitro

Podvýbor pro policii se seznámil se závěry expertů k zákonu o SBS. Čeká se na vnitro
30 / 05 / 2018, 15:45

Na středečním zasedání Podvýboru pro policii seznámil přítomné členy poslanec ANO Robert Králíček se závěry expertního kulatého stolu na téma zákona o Soukromých bezpečnostních agenturách, který proběhl začátkem května.

„Většina přítomných  poslanců a odborníků se shodla na tom, že zákon, který předložilo ministerstvo vnitra na půdorysu starého zákona, je zastaralý a nezohledňuje trendy moderní doby, jako jsou prvky robotizace, útoky na měkké cíle ale třeba i kategorizaci strážných. Měla by se také zohlednit kybernetika a hlídání strategických cílů, které nehlídá policie ale SBS, “ představil Králíček závěry. Podle poslance padaly na semináři dokonce návrhy na úpravu živnostenského zákona nebo na vytvoření úplně samostatného zákona o ochraně měkkých cílů.

„ V každém případě počkáme do 8. června, kdy má Ministerstvo vnitra lhůtu na vypořádání připomínek všech aktérů. Na 14. června svolávám další expertní stůl, s jehož závěry podvýbor na nejbližším zasedání seznámím,“ uvedl pro SM Králíček.  

související: Experti u kulatého stolu: Zákon o SBS ano, ale ne tuto nastavovanou kaši

 

Podvýbor se dále zabýval nákupy balistické ochrany pro policejní prezidium. Podle předsedy Podvýboru Zdeňka Ondráčka by měl na jednom z následujících zasedání dorazit i zástupce prezidia generál Petřík, který objasní stávající "neutěšený" stav. „Policie má problémy při vypisování tendrů na materiál. Současný zákon o veřejných zakázkách umožňuje výjimku pouze ministerstvu obrany, které nemusí vypsat výběrové řízení, ale může nakoupit věc napřímo. Tuto výjimku vnitro nemá, a přihlášené firmy tendry úmyslně prodlužují odvoláními, atp. ,"  vysvětlil redakci Ondráček.  Příští jednání podvýboru je na pořadu 20. června 

psali jsme: Priority podvýboru pro policii: Nákup neprůstřelných vest a zákon o SBS

 

autor: Jan Blažek 

 

 

Tagy článku

SECURITY magazín je ve své tištěné podobě první a jediný český odborný časopis o komerční bezpečnosti a vychází od roku 1994. SECURITY magazín se orientuje především na profesionály v přímém výkonu služby v soukromých bezpečnostních agenturách a ve firmách, které poskytují technické bezpečnostní služby. Je určen také manažerům, kteří uvedené služby prodávají a řídí a bezpečnostním specialistům, kteří bezpečnostní služby nakupují v soukromém i státním sektoru. Zkušenosti a informace v SECURITY magazínu jsou ale určeny i laické veřejnosti, potenciálním zákazníkům, kteří o bezpečnosti velmi často mluví a ne vždy jí rozumí nebo chápou její specifika. SECURITY magazín chce tradiční spoluprací s akademickým prostředím a experty v oboru dokázat, že komerční bezpečnost je multioborová disciplína, úzce propojená požadavky norem a předpisů a je v mnoha ohledech založena na moderních vyspělých technologiích, které mohou instalovat a provozovat pouze vzdělaní specialisté.

Cookies nám pomáhají k Vaší spokojenosti

Tento web používá soubory cookies k poskytování služeb, personalizaci reklam a analýze návštěvnosti.
Používáním tohoto webu s tím souhlasíte.

Další informace