Pohled do života islamistů v Sýrii. Ozbrojené střety mezi Kurdy a muslimy v Německu

Pohled do života islamistů v Sýrii. Ozbrojené střety mezi Kurdy a muslimy v Německu
Autor: VICENEWS|Popisek: Islámský stát
12 / 10 / 2014, 17:15

10.10.2014 / Reportéři stanice VICE News zachytili ve městě Rakka v severovýchodní Sýrii život a názory islamistů. To se stalo "hlavním" městem tzv. chalífátu, které kompletně kontrolují právě džihádisté. AKTUÁLNĚ: dnes v německém Hamburku opět propukly ozbrojené nepokoje mezi Kurdy a muslimy. Situace se dramatizuje v Evropě i na Středním Východě. VIDEO

"Právo šaría může být nastoleno jen pomocí zbraní! My muslimové jsme jedinými, kdo prosadí právo šaría v této zemi!" tvrdí jeden z džihádistů.Jsou mezi nimi i děti, jeden z chlapců říká: "Připojím se k Islámskému státu v Iráku a Sýrii, protože zabíjí bezvěrce a odpadlíky....Milujeme Islámský stát!" 

O záměrech džihádistů vypovídají i fotografie v našem článku Islámský extremismus v Evropě aneb Evropo, budeš platit, vyhlazení je na programu!

Video je sice z letošního června, ale zachycuje atmosféru uvnitř islámského státu. K videu je možné jen podotknout, že islámští bojovníci se netají svojí nenávistí k západní civilizaci a zcela popírají tvrzení muslimů, kteří žijí v civilizovaném multikulturním prostředí západní Evropy a USA, o mírumilovnosti tohoto náboženství. Zdroj: youtube/VICENEWS s anglickými titulky

Boje o syrské město Kobani - neúspěch Američanů

V současnosti probíhaji boje o kurdské město Kobani na syrsko-turecké hranici, džihádisté již ovládají 40 procent města (čtyřicetitisícové město bylo před několika měsíce ještě bezpečné, ale postup ISIS vyhnal z domovů většinu obyvatel, kteří uprchli do Turecka - o tom jsme psali v článku Turecko nezvládá příliv kurdských uprchlíků ze Sýrie).

Kurdy sice podporují Spojené státy, které bombardují pozice islamistů, ale zatím téměř bezúspěšně. Již v této chvíli se mluví o Sýrii jako o Obamově "Vietnamu", tedy, že USA jednoznačně prohrávají ve válce s islámským státem. 

Zvláštní zmocněnec OSN pro Sýrii Staffan de Mistura apeloval na Turecko, aby pustilo zpět do země další kurdské dobrovolníky, kteří chtějí s obranou Kobani pomoci. Řekl: "Pokud Kobani padne, dojde k masakru, který si nezadá s tím, co se odehrálo během jugoslávské války v Srebrenici" a dodal "Doufám, že nebudeme svědky toho, jak budou těmto lidem (uvízlým v Kobani) setnuty hlavy. Rádi bychom požádali Turecko, aby alespoň nechalo volný průchod dobrovolníkům a jejich vybavení, tak aby se mohli zapojit do sebeobranné operace."

Prozatím Turecko jednosměrně otevřelo své hranice pro uprchlíky ze Sýrie, ale brání Kurdům vrátit se zpět do své země.

Ozbrojené střety mezi německými Kurdy a místními muslimy v německém Hamburku

S tím souvisí i vlna násilí, která propuká v Německu, kdy místní Kurdové požadují od členských států Unie a NATO podporu ve svém boji proti islámskému státu. Podle dnešních informací propukly ozbrojené demonstrace v německém Hamburku, kde němečtí Kurdové již několik dní demonstrují a nepokoje přešly do ozbrojených střetů Kurdů s místními konzervativními muslimy. Při násilnostech v Hamburku policie zadržela téměř padesát lidí.

Podívejte se na video: (zdroj: youtube/ RT)

 

Psali jsme také:

Buňka al-Kaidy Khorasan je větším nebezpečím pro Evropu i USA než Islámský stát

Smrt Muhsina Fadlího - krátká zpráva obrovského dosahu

Islámský extremismus v Evropě aneb Evropo, budeš platit, vyhlazení je na programu!

Turecko nezvládá příliv kurdských uprchlíků ze Sýrie

Íránský spisovatel odsouzen k trestu smrti za nenávist k Bohu

Turecká vláda otevřela hranice, aby přijala další uprchlíky ze Sýrie

Islámská hrozba mění svět

Německý občan poprvé obviněn z účasti v extremistické skupině islámský stát

Máme extremismus pod kontrolou?

Francouzský ministr vnitra: stovky našich občanů bojují v teroristických skupinách islámského státu v Iráku a Sýrii

Německý ministr vnitra zakázal činnost teroristické organizace "islámský stát"

 

Tagy článku

SECURITY magazín je ve své tištěné podobě první a jediný český odborný časopis o komerční bezpečnosti a vychází od roku 1994. SECURITY magazín se orientuje především na profesionály v přímém výkonu služby v soukromých bezpečnostních agenturách a ve firmách, které poskytují technické bezpečnostní služby. Je určen také manažerům, kteří uvedené služby prodávají a řídí a bezpečnostním specialistům, kteří bezpečnostní služby nakupují v soukromém i státním sektoru. Zkušenosti a informace v SECURITY magazínu jsou ale určeny i laické veřejnosti, potenciálním zákazníkům, kteří o bezpečnosti velmi často mluví a ne vždy jí rozumí nebo chápou její specifika. SECURITY magazín chce tradiční spoluprací s akademickým prostředím a experty v oboru dokázat, že komerční bezpečnost je multioborová disciplína, úzce propojená požadavky norem a předpisů a je v mnoha ohledech založena na moderních vyspělých technologiích, které mohou instalovat a provozovat pouze vzdělaní specialisté.

Cookies nám pomáhají k Vaší spokojenosti

Tento web používá soubory cookies k poskytování služeb, personalizaci reklam a analýze návštěvnosti.
Používáním tohoto webu s tím souhlasíte.

Další informace