Pohraniční puma

Pohraniční puma
30 / 06 / 2018, 09:00

Rakousko představilo novou jednotku pro ochranu státní hranice.

Dnes začalo na hraničním přechodu Spielfeld (Slovinsko/Rakousko) velké cvičenírakouské armády a policie. Jde o přípravu na možné opakování migrační krize z roku 2015, byť třeba v menších rozměrech. Tehdy prošlo přes Spielfeld 187 000 běženců mířících převážně do Německa.

V posledních týdnech se situace na Balkáně opět zhoršila. Otevírá se nová migrační cesta přes Bosnu a Chorvatsko, putují tudy Afghánci, Pákistánci, Syřané, Iráčané i Afričané. Na chorvatské hranici došlo ke střetu dvousetčlenné skupiny běženců s pohraniční policií.

Amatérské video z Maljevace:

A krátké zprávy bosenské televize TV1:

Rakouský ministr vnitra Herbert Kickl (FPÖ) v rámci cvičení poprvé veřejně prezentoval novou pohraniční jednotku Puma. Jde o zvláštní policejní útvar o 600 členech, který má být připraven během 24 hodin uzavřít jakékoliv místo hranice. Jednotky, které tvoří Pumu, budou rozmístěny v každé spolkové zemi Rakouska.

Slovinská strana proti cvičení protestovala s tím, že se jí nelíbí „forma, místo ani datum“. Původní termín totiž byl 25.6., což je ve Slovinsku státní svátek (Den státnosti). Ministři Kickl a Kunasek (FPÖ, obrana) vyšli sousedům vstříc aspoň v tom, že přeložili akci na dnešek.

Načasování cvičení není nejspíš náhodné. Za pár dní se má konat velký summit EU, na němž se budou řešit kritické otázky azylové a migrační politiky. Řekl bych, že Rakousko chce ukázat, že je připraveno na všechny alternativy.

Nepřehlédněte na Security magazínu:  Technologie - nejnovější ,,vychytávky" ze světa vědy a techniky. Od futuristických zbraní až po bojové drony. S námi víte více

 

Autor: Marian Kechlibar

//kechlibar.net/wordpress

 

Tagy článku

SECURITY magazín je ve své tištěné podobě první a jediný český odborný časopis o komerční bezpečnosti a vychází od roku 1994. SECURITY magazín se orientuje především na profesionály v přímém výkonu služby v soukromých bezpečnostních agenturách a ve firmách, které poskytují technické bezpečnostní služby. Je určen také manažerům, kteří uvedené služby prodávají a řídí a bezpečnostním specialistům, kteří bezpečnostní služby nakupují v soukromém i státním sektoru. Zkušenosti a informace v SECURITY magazínu jsou ale určeny i laické veřejnosti, potenciálním zákazníkům, kteří o bezpečnosti velmi často mluví a ne vždy jí rozumí nebo chápou její specifika. SECURITY magazín chce tradiční spoluprací s akademickým prostředím a experty v oboru dokázat, že komerční bezpečnost je multioborová disciplína, úzce propojená požadavky norem a předpisů a je v mnoha ohledech založena na moderních vyspělých technologiích, které mohou instalovat a provozovat pouze vzdělaní specialisté.

Cookies nám pomáhají k Vaší spokojenosti

Tento web používá soubory cookies k poskytování služeb, personalizaci reklam a analýze návštěvnosti.
Používáním tohoto webu s tím souhlasíte.

Další informace