Pohřbí referendum ČSSD vládní projekt ANO a ČSSD?

Pohřbí referendum ČSSD vládní projekt ANO a ČSSD?
Autor fotografie: Screenshot YouTube|Popisek: Jan Hamáček a Jiří Zimola
24 / 04 / 2018, 07:45

Vypadá to, že se rýsuje vládní projekt ANO a ČSSD, který podpoří KSČM. Zdaleka ale vyhráno není. Tento projekt totiž může velmi rychle pohřbít referendum uvnitř ČSSD.

Že to může být těsné, dokázala schůže předsednictva ČSSD, která jen o jeden hlas schválila obnovení jednání s hnutím ANO o společné menšinové vládě. Z toho je patrné, že nepominutelná část ČSSD nemá zájem jít s Andrejem Babišem znovu do holportu. Je také vidět, že přední sociálnědemokratičtí funkcionáři nejsou z této vládní kombinace zrovna nadšeni a staví se k ní spíše rezervovaně, i když to nahlas neřeknou.

psali jsme: Návrat k ,,podrazákům". Babiš chce znovu jednat s ČSSD. Ta je nyní v silnější pozici

Dá se tedy očekávat, že vnistrostranické referendum tak bude ,,bojové", i když si Jan Hamáček a spol. dokázali vyjednat svým tvrdým přístupem vůči Babišovi i ministerstvo vnitra. To je nepochybně plus.

Členská základna však bude mít jako pojistka poslední slovo, a pokud rozhodne, že ČSSD nemá vstupovat do vlády, tak očekávaná vláda s podporou KSČM nevznikne. To by však znamenalo jediné - ANO by se s největší pravděpodobností  i přes odpor některých poslanců opřelo o SPD a KSČM.

psali jsme: Lov na Chovance právě začal. Babiš tyranosaura ve vládě nechce. A nebo přijde Zemanův ,,overkill"?

ANO by ČSSD  navíc označila jako viníka krachu, který vehnal Babišovo hnutí do náruče SPD a komunistů, protože už mu nezbývala žádná reálná varianta vlády. Referendum ČSSD tak bude v dalším politickém vývoji zcela klíčové.

 

Nepřehlédněte na Security magazínu:  Historie - vnímáme dějiny v souvislostech a nadhledem. Sledujte nejdůležitější okamžiky historie. S námi víte více

 

 

Tagy článku

SECURITY magazín je ve své tištěné podobě první a jediný český odborný časopis o komerční bezpečnosti a vychází od roku 1994. SECURITY magazín se orientuje především na profesionály v přímém výkonu služby v soukromých bezpečnostních agenturách a ve firmách, které poskytují technické bezpečnostní služby. Je určen také manažerům, kteří uvedené služby prodávají a řídí a bezpečnostním specialistům, kteří bezpečnostní služby nakupují v soukromém i státním sektoru. Zkušenosti a informace v SECURITY magazínu jsou ale určeny i laické veřejnosti, potenciálním zákazníkům, kteří o bezpečnosti velmi často mluví a ne vždy jí rozumí nebo chápou její specifika. SECURITY magazín chce tradiční spoluprací s akademickým prostředím a experty v oboru dokázat, že komerční bezpečnost je multioborová disciplína, úzce propojená požadavky norem a předpisů a je v mnoha ohledech založena na moderních vyspělých technologiích, které mohou instalovat a provozovat pouze vzdělaní specialisté.