Pokračování hidžábového soudu: Řev, transparenty a neúspěšná žaloby muslimky

Pokračování hidžábového soudu: Řev, transparenty a neúspěšná žaloby muslimky
Autor fotografie: Flickr.com|Popisek: hidžáb
27 / 01 / 2017, 13:30

REPORTÁŽ

Dnes u Obvodního soudu pro Prahu 10 pokračovalo jednání mezi somálskou studentkou Ayan Jamaal Ahmednuurová a ředitelkou školy Ivankou Kohoutovou. Žaloba studentky na školu, která ji podle jejího názoru diskriminovala v nošení hidžábu, byla zamítnuta. Studentka se ale téměř stoprocentně odvolá k městskému soudu.

Soud konstatoval, že Ahmednuurová vlastně nebyla studentkou, když spor mezi ní a ředitelkou školy vypukl, neboť nedodala potřebné potvrzení o trvalém pobytu. Nemohla tak natstoupit řádné studium. Škola se nedopustila ani diskriminačního jednání, protože ve svém vlastním školním řádu měla uvedeno, že pokrývky hlavy se v jejích prostorách nesmí nosit.

soud

O vyslechnutí rozsudku byl dnes enormní zájem. Kromě mnoha ex-politiků jako například Jana Rumla či bývalého šéfa republikánů Miroslava Sládka nebo současných veřejných činitelů - Václava Klause mladšího, se do soudní síně tlačila asi stovka lidí včetně odpůrců islámu a občanských aktivistů. 

 soud

Ti za stáleho spílání islámu a řevu nesli transparenty s nápisy ,,Chceme sekulární školství" či ,,Stop islamizaci". Většina přítomných se stavělo otevřeně za ředitelku školy, která považuje celou žalobu studentky za absurdní. Jeden z podporovatelů ředitelky Kohoutové řekl Security magazínu, že očekává jako vždy ,,politicky korektní" rozsudek ve prospěch muslimské studenty. 

soud

Skepse byla znát i u dalších občanských aktivistů, jež nevěřili, že by mohla škola uspět. Nervozita byla znát i po desáté hodině, kdy jednání začalo. Asi po hodině však vynesený rozsudek nakonec většinu přítomných v soudní síni příjemně překvapil a odměnili jej hlasitým potleskem.  

Chtělo by se říci, že nezvítězilo jen právo, ale v tomto případě především zdravý rozum.

 

psali jsme:

Hidžábový soud: Muž si ve víře nasadil helmu a soudkyně vyklidila síň

Tagy článku

SECURITY magazín je ve své tištěné podobě první a jediný český odborný časopis o komerční bezpečnosti a vychází od roku 1994. SECURITY magazín se orientuje především na profesionály v přímém výkonu služby v soukromých bezpečnostních agenturách a ve firmách, které poskytují technické bezpečnostní služby. Je určen také manažerům, kteří uvedené služby prodávají a řídí a bezpečnostním specialistům, kteří bezpečnostní služby nakupují v soukromém i státním sektoru. Zkušenosti a informace v SECURITY magazínu jsou ale určeny i laické veřejnosti, potenciálním zákazníkům, kteří o bezpečnosti velmi často mluví a ne vždy jí rozumí nebo chápou její specifika. SECURITY magazín chce tradiční spoluprací s akademickým prostředím a experty v oboru dokázat, že komerční bezpečnost je multioborová disciplína, úzce propojená požadavky norem a předpisů a je v mnoha ohledech založena na moderních vyspělých technologiích, které mohou instalovat a provozovat pouze vzdělaní specialisté.

Cookies nám pomáhají k Vaší spokojenosti

Tento web používá soubory cookies k poskytování služeb, personalizaci reklam a analýze návštěvnosti.
Používáním tohoto webu s tím souhlasíte.

Další informace