Pokročilá videoanalýza obrazu - řešení pro zvýšení bezpečnosti

Pokročilá videoanalýza obrazu - řešení pro zvýšení bezpečnosti
Autor fotografie: ABBAS a.s.|Popisek: Pokročilá videoanalýza obrazu
06 / 03 / 2015, 13:30

Videoanalýza obrazu slouží k predikci nebo vyhodnocení chování sledovaných objektů v zorném poli kamery. Podívejte se na výhody, které přináší inteligentní videoanalýza (IVA) od společnosti BOSCH.

Výhody použití IVA

Tradiční řešení používají k analýze obsahu videa centrální server, tato varianta vyžaduje náklady na hardware a údržbu. Řešení IVA je založené na distribuované inteligenci. Analytika je součástí kamery v doplňkovém čipu hardwarového akcelerátoru (FPGA) a software IVA je spouštěn nezávisle na kódování videa.

Přečtěte si také odborný článek "Novátorské trendy a technologie pro videodohled od roku 2015"

IVA v praxi

U systémů s nepřetržitým dohledem pomáhá videoanalýza IVA operátorům rychle a efektivně reagovat na předem očekávané události.

Díky automaticky generovaným metadatům umožňuje IVA rychle vyhledávat odpovídající místa záznamu bez nutnosti procházení dlouhodobé nahrávky.

Jak lze systém konkrétně využít se dozvíte v článku "Devadesát procent zlodějů v nákupních centrech je chyceno"

Co jsou metadata?

Běžící analytika IVA zachycuje podrobnosti o všech objektech, které se nachází ve sledovaných scénách, nebo které do těchto scén vstupují, případně je opouští. Na pozadí procesu analýzy systém IVA automaticky generuje jednoduché textové řetězce, které popisují konkrétní detaily v obrazu. Ty jsou následně ukládány společně s videosnímky.

Tyto identifikátory scény a chování se nazývají metadata. Uložená metadata můžete využít pro úpravu nastavení vlastní analýzy s použitím nových detekčních kritérií nebo pro detailní forenzní vyhledávání.

Kamera BOSCH vybavená inteligentní videoanalýzou

Konfigurace IVA

Nastavení lze provádět pomocí programu Configuration Manager nebo webové stránky kamery. Grafické rozhraní obsahuje Průvodce konfigurací a pravidly, které vás postupně provede po jednotlivých krocích od zadání úloh pro detekci až po počítání osob nebo vstupů do definované oblasti.

Konfigurovat můžete tyto IVA úlohy:

  • detekce objektů vstupujících nebo opouštějících oblast
  • detekce odstraněných objektů
  • detekce objektů v různém směru
  • detekce překročení až tří čar v logické řadě
  • detekce prodlévání v oblasti
  • detekce nečinných objektů v zájmové oblasti
  • počítání objektů překračujících virtuální přímku
  • počítání osob z nadhledu
  • detekce směru pohybu a rychlosti

Kamery vybavené IVA analytikou naleznete v produktovém katalogu společnosti ABBAS.

Autor: ABBAS

Psali jsme také:

Pořiďte si profesionální a jednoduchý videodohled

Devadesát procent zlodějů v nákupních centrech je chyceno

Nezničitelná IP HD kamera "Mickey Mouse"

Před tímto kamerovým systémem se nelze schovat. Sledování nové generace může začít.

Kamera Samsung: počítá osoby, vede statistiky

Chytré kamery na fotbalové chuligány - už se neschovají v davu

 

 

Tagy článku

SECURITY magazín je ve své tištěné podobě první a jediný český odborný časopis o komerční bezpečnosti a vychází od roku 1994. SECURITY magazín se orientuje především na profesionály v přímém výkonu služby v soukromých bezpečnostních agenturách a ve firmách, které poskytují technické bezpečnostní služby. Je určen také manažerům, kteří uvedené služby prodávají a řídí a bezpečnostním specialistům, kteří bezpečnostní služby nakupují v soukromém i státním sektoru. Zkušenosti a informace v SECURITY magazínu jsou ale určeny i laické veřejnosti, potenciálním zákazníkům, kteří o bezpečnosti velmi často mluví a ne vždy jí rozumí nebo chápou její specifika. SECURITY magazín chce tradiční spoluprací s akademickým prostředím a experty v oboru dokázat, že komerční bezpečnost je multioborová disciplína, úzce propojená požadavky norem a předpisů a je v mnoha ohledech založena na moderních vyspělých technologiích, které mohou instalovat a provozovat pouze vzdělaní specialisté.

Cookies nám pomáhají k Vaší spokojenosti

Tento web používá soubory cookies k poskytování služeb, personalizaci reklam a analýze návštěvnosti.
Používáním tohoto webu s tím souhlasíte.

Další informace