"Pokud byli mezi útočníky azylanti, mohli by být vypovězeni," tvrdí německý ministr. Možná.

&quote;Pokud byli mezi útočníky azylanti, mohli by být vypovězeni,&quote; tvrdí německý ministr. Možná.
Popisek: Ilustrační foto
07 / 01 / 2016, 13:30

Exploze násilí v Německu ukázala, jak dnes vypadá situace v celé západní Evropě.

Pokud mezi pachateli hromadných silvetsrovských sexuálních útoků v Kolíně nad Rýnem a v Hamburku byli běženci, mohou být vypovězeni z Německa. V televizi N24 to dnes řekl ministr spravedlnosti Heiko Maas. V obou městech o poslední noci loňského roku velké skupiny mužů sexuálně napadali a okrádali ženy; podle svědků to byli muži arabského a afrického vzhledu.

Německá vláda se zdráhá přiznat, že mezi útočníky při silvestrovských oslavách byli žadatelé o azyl. Přestože to tvrdí nejen oběti trestných činů, svědci, ale i sami řadoví policisté. 

Německý reportér: "Policie od začátku věděla, že pachateli jsou žadatelé o azyl"

Podle anonymního svědectví jednoho z policistů, který zasahoval při silvestrovských oslavách v centru města, které zveřejnil kolínský deník Express ve čtvrtek 7. ledna, mělo prý dojít v noci k předběžnému zadržení celkem 15 osob. Na jejich adresu řekl anonymní policejní zdroj Expressu: „Z těchto osob bylo 14 z nich ze Sýrie a jedna z Afghánistánu. To je pravda. I když bolí.“ Dále sdělil, že mělo jít „určitě o lidi, kteří jsou v Německu pár dnů nebo týdnů“ a těchto 15 zadržených mělo podle jeho slov „potvrzení o zahájení azylového řízení“.
Kolínská policie nyní vytvořila seznam podezřelých, který je neveřejný a drží se v tajnosti. To, že se na kolínském náměstí jednalo při násilnostech zčásti o azylanty, mohou podle policejního důstojníka potvrdit také zaměstnanci první pomoci, kteří tam v noci zasahovali. Informaci zveřejnil server ParlamentniListy.cz.

Policejní zdroj dále řekl, že noc pro něj byla šokující a jednotky se musely vyrovnat s tím, co viděly. Popisuje, že viděl kolem sebe plačící ženy, které přišly o spodní prádlo a na které dav plival. Kromě toho čelila podle jeho svědectví policie na místě „masivním útokům“ ze strany davu. Podle jeho slov v noci potřeboval zoufale policejní posily, které ale neměl k dispozici.

"Kdo si myslí, že se u nás může stavět nad zákony, musí být potrestán, a to bez ohledu na to, odkud pochází," prohlásil Maas. Připomněl, že žadatelé o azyl mohou být před ukončením azylového řízení okamžitě vypovězeni, pokud budou odsouzeni přinejmenším k jednomu roku vězení nepodmíněně. "Tato trestní sazba je při sexuálních útocích klidně možná," řekl ministr.

Podle Maase je nutné proti pachatelům útoků rozhodně zasáhnout. "Jsme to obětem dlužni," řekl. Zdůraznil však, že místo rychlých soudů je třeba incidenty pečlivě vyšetřit, aby bylo možné dopadnout skutečné pachatele.

Německá města nejsou bezpečná, vznikly NO-GO zóny. "Paní Merkelová! Kde jste? Co na to říkáte?"

Policii se zatím přihlásilo přes 120 žen, které byly terčem útoku v okolí nádraží a katedrály v Kolíně nad Rýnem. Dalších více než 50 trestních oznámení má policie v Hamburku. Incidenty v obou městech byly podobné - velké skupiny mladých mužů během oslav příchodu nového roku obkličovaly ženy, osahávaly je a okrádaly. Dvě ženy ohlásily, že byly znásilněny.

Kolínská policie zatím pomocí videozáznamů identifikovala 16 podezřelých, které vyšetřuje. Do vazby zatím ale nikoho nevzala.

Merkelová porušila evropské zákony a práva občanů EU

To, co se stalo o novoročních oslavách ve velkých německých městech způsobilo, že sen německé kancléřky Angely Merkelové o úspěšné normalizaci uprchlické krize praskl jako mýdlová bublina, a výrok „otevřené hranice“ se stal pro Evropu skutečnou noční můrou, píší Deutsche Wirtschafts Nachrichten. Zdroj: cz.sputniknews.com

Merkelová vyjádřila rozpaky v souvislosti s napadeními a pouze zdůraznila, že vyžadují tvrdou odpověď ze strany bezpečnostních orgánů. Ale do té chvíle, než kancléřka vystoupila s prohlášením, od chvíle spáchání přepadení uběhlo prakticky pět dnů, takže zločinci dávno zmizeli a poškození už nikdy nedosáhnou spravedlnosti, píše autor článku.

Problém je v tom, že bezpečnostní opatření nefungují v tom světlém a duhovém vysněném světě, v kterém se nachází kancléřka Německa. Ona navrhuje lidem „nastavit druhou tvář". Ale Merkelová, jak je vidět, zapomněla, že není dcera východoněmeckého pastora, ale hlava státu, ve kterém žije více než 80 milionů obyvatel, a v první řadě musí přijímat opatření na obranu svého národa, vždyť právě proto existují zákony, zdůrazňuje Deutsche Wirtschafts Nachrichten.

Teď je s každým dnem stále jasnější, že svou politikou „otevřených dveří", které se kancléřka umíněně drží, Merkelová porušila evropské zákony a práva občanů EU. Zločiny, spáchané v Kolíně, ukázaly, jak dnes vypadá evropská realita. Dříve nebo později měla Merkelová vyjít ze svého vymyšleného světa a uvidět, co se ve skutečnosti děje, uzavírá autor článku.

Tagy článku