Pokud IS zaútočí na Itálii, zasáhnou vojska NATO. Cílem teroristů je Řím a Vatikán

Pokud IS zaútočí na Itálii, zasáhnou vojska NATO. Cílem teroristů je Řím a Vatikán
Autor fotografie: NATO|Popisek: NATO
01 / 05 / 2015, 09:30

Odborníci se obávají útoků islámských radikálů v Itálii. Je to vážné.Pokud dojde k teroristickému útoku jako v září 2001 na USA, spojenci okamžitě zaútočí.

WASHINGTON - aliance NATO nemá žádné aktuální plány k útoku na cíle ISIS v Libyi, a to i přes naléhání italského ministra zahraničí Paola Gentiloniho a nedávné utonutí více jako 850 uprchlíků ze severní Afriky

Džihádisté plánují, že zaplaví severoafrický stát svými bojovníky ze Sýrie a Iráku, kteří se potom jako migranti dostanou přes Středozemní moře především do Itálie.

"ISIS je hrozba, kterou nelze přehlížet ani podceňovat," uvedl Sebastiano Sali z katedry válečných studií na King´s College v Londýně. A doplnil: "V důsledku toho, že se Libye stala živnou půdou pro džihádistické skupiny jako je ISIS, je nutné tuto oblast za základnu, z níž budou zahájeny útoky na africkém kontinentu a v jižní Evropě.".

Paolo Palumbo, italský vojenský historik, nedávno napsal ve vojenském zpravodajství na internetových stránkách Sofrep, že Itálie by mohla být příští cílem útoku al-Kájdy nebo ISIS . Poznamenal, že podle vůdce ISIS Abu Bakra al-Baghdadiho, je hlavním cílem Řím a Vatikán. "Protiteroristická opatření přijatá italskou vládou jsou nedostatečná a to pokládám za velmi nebezpečné."

Už v polovině února se dostalo do hlavních světových médií: Islámský stát posílá teroristy ze severní Afriky do Evropy v převleku za muslimské imigranty a uprchlíky. A Evropa mlčí....jak dlouho?

Úředník NATO, který si nepřál být jmenován uvedl pro server WND, že vojenská reakce na krizi kolem uprchlíků "není předmětem diskuse." Také uvedl, že NATO nevylučuje možnost, že by toto rozhodnutí mohlo být v budoucnu přehodnoceno v závislosti na vývoji situace. Pokud by například Islámský stát na Itálii přímo zaútočil, potom by se mohlo jednat o naplnění článku 5 Washingtonské smlouvy a bylo by legitimní, aby spojenecké síly NATO zasáhly pro IS v Libyi.

Článek 5 Smlouvy byl například využit při útocích al-Kájdy na USA 11.9.2001, kdy spojenci NATO zaútočili na pozice Talibánu v Afghánistánu, kde byla základna teroristů. 

Už před několika měsíci propagandistický magazín islámského státu Dabiq zveřejnil fotomontáž, na které je na obelisku na vatikánském náměstí svatého Petra umístěna vlajka IS s titulkem "Nezdařená křížová výprava".

Zdroj: Worldnetdaily, zahranicni.eurozpravy.cz

Psali jsme také:

Letos bude v Itálii až milion imigrantů. Kolik z nich bude islámských teroristů?

Řím a Vatikán čelí hrozbě teroristického útoku

Islámisté zaútočili na ropná pole v Libyi. Italské námořnictvo je u libyjských břehů.

Libyjští islámisté mají yperit a sarin. Hrozba pro Evropu vzrůstá

Válka v severní Africe je na spadnutí. Itálie se obává libyjských uprchlíků

IS "Libyi použijeme jako vstupní bránu do EU!"

Dopustí Evropa sebezničení ve jménu politické korektnosti?Tagy článku