"Pokud je potkáte, zmasakrujte je! Islámští radikálové jsou pekelní psi!"

&quote;Pokud je potkáte, zmasakrujte je! Islámští radikálové jsou pekelní psi!&quote;
Autor fotografie: YouTube/ screenshot|Popisek: Imám Ahmet Mahmut Ünlü
26 / 07 / 2015, 13:15

Muslimský duchovní - imám Ahmet Mahmut Ünlü, turecká televizní hvězda, ve čtvrtek veřejně povolil muslimům vraždění bojovníků islámského státu.

„Pokud je potkáte, zmasakrujte je, jako byste bojovali s lidmi z Adu a Iremu. Ten, kdo je zabije, bude odměněn. Ten, koho zabijí, se stane mučedníkem,“ vyhlásil podle tureckého deníku Hurriyet imám fatvu ve sloupku v nově založeném deníku Vahdet, který Ünlü vede. Zdroj: zpravy.idnes.cz

Radikálové z islámského státu jsou podle jeho mínění „pekelní psi“. Oblíbený duchovní, mezi svými fanoušky známý také jako „Ahmet Hodža v rouchu“, tak znovu provokuje ty, kteří by se jej nejraději zbavili. Islámské extremisty ve svých kázáních na televizní stanici Lălegül silně kritizuje od loňského roku. S vysvětlením, že bojovníci IS nejsou muslimové, ale barbaři, varoval mladé Turky, aby se nepřidávali k „pseudodžihádu“ v Iráku a Sýrii.

"Lidé, kteří se řídí Koránem, žijí ve světě plném nenávisti." tvrdí Morten Storm. Seznamte se s jedním z nejhledanějších bývalých spolupracovníků al-Kájdy. A také bývalým agentem tajných služeb USA, Velká Británie a Dánska.

V únoru mu proto turecká policie přidělila ochranku poté, co mu samozvaní „praví muslimové“ začali posílat výhrůžky smrtí. Policisté se tak připojili k bodyguardům, které si Ünlü už dříve najal.

„Jestli jsem na Božím seznamu, umřu tak jako tak. Jestli ne, Islámský stát do toho nemůže zasahovat,“ komentoval imám tehdejší rozhodnutí policie. Současným vybídnutím k vraždění teroristů svá prohlášení výrazně přitvrdil.

 

Tagy článku