"Pokud je potkáte, zmasakrujte je! Islámští radikálové jsou pekelní psi!"

&quote;Pokud je potkáte, zmasakrujte je! Islámští radikálové jsou pekelní psi!&quote;
Autor: YouTube/ screenshot|Popisek: Imám Ahmet Mahmut Ünlü
26 / 07 / 2015, 13:15

Muslimský duchovní - imám Ahmet Mahmut Ünlü, turecká televizní hvězda, ve čtvrtek veřejně povolil muslimům vraždění bojovníků islámského státu.

„Pokud je potkáte, zmasakrujte je, jako byste bojovali s lidmi z Adu a Iremu. Ten, kdo je zabije, bude odměněn. Ten, koho zabijí, se stane mučedníkem,“ vyhlásil podle tureckého deníku Hurriyet imám fatvu ve sloupku v nově založeném deníku Vahdet, který Ünlü vede. Zdroj: zpravy.idnes.cz

Radikálové z islámského státu jsou podle jeho mínění „pekelní psi“. Oblíbený duchovní, mezi svými fanoušky známý také jako „Ahmet Hodža v rouchu“, tak znovu provokuje ty, kteří by se jej nejraději zbavili. Islámské extremisty ve svých kázáních na televizní stanici Lălegül silně kritizuje od loňského roku. S vysvětlením, že bojovníci IS nejsou muslimové, ale barbaři, varoval mladé Turky, aby se nepřidávali k „pseudodžihádu“ v Iráku a Sýrii.

"Lidé, kteří se řídí Koránem, žijí ve světě plném nenávisti." tvrdí Morten Storm. Seznamte se s jedním z nejhledanějších bývalých spolupracovníků al-Kájdy. A také bývalým agentem tajných služeb USA, Velká Británie a Dánska.

V únoru mu proto turecká policie přidělila ochranku poté, co mu samozvaní „praví muslimové“ začali posílat výhrůžky smrtí. Policisté se tak připojili k bodyguardům, které si Ünlü už dříve najal.

„Jestli jsem na Božím seznamu, umřu tak jako tak. Jestli ne, Islámský stát do toho nemůže zasahovat,“ komentoval imám tehdejší rozhodnutí policie. Současným vybídnutím k vraždění teroristů svá prohlášení výrazně přitvrdil.

 

Tagy článku

SECURITY magazín je ve své tištěné podobě první a jediný český odborný časopis o komerční bezpečnosti a vychází od roku 1994. SECURITY magazín se orientuje především na profesionály v přímém výkonu služby v soukromých bezpečnostních agenturách a ve firmách, které poskytují technické bezpečnostní služby. Je určen také manažerům, kteří uvedené služby prodávají a řídí a bezpečnostním specialistům, kteří bezpečnostní služby nakupují v soukromém i státním sektoru. Zkušenosti a informace v SECURITY magazínu jsou ale určeny i laické veřejnosti, potenciálním zákazníkům, kteří o bezpečnosti velmi často mluví a ne vždy jí rozumí nebo chápou její specifika. SECURITY magazín chce tradiční spoluprací s akademickým prostředím a experty v oboru dokázat, že komerční bezpečnost je multioborová disciplína, úzce propojená požadavky norem a předpisů a je v mnoha ohledech založena na moderních vyspělých technologiích, které mohou instalovat a provozovat pouze vzdělaní specialisté.

Cookies nám pomáhají k Vaší spokojenosti

Tento web používá soubory cookies k poskytování služeb, personalizaci reklam a analýze návštěvnosti.
Používáním tohoto webu s tím souhlasíte.

Další informace