Pokud se chcete stát Dány, tak slavte Vánoce, vyzval migranty dánský poslanec

Pokud se chcete stát Dány, tak slavte Vánoce, vyzval migranty dánský poslanec
Autor fotografie: Flickr.com|Popisek: vánoční strom
23 / 02 / 2017, 17:30

Poslanec Dánské lidové strany navrhuje, aby ti, kdo chtějí žít v Dánsku, také slavili Vánoce.

Martin Henriksen, poslanec za Dánskou lidovou stranu, prohlásil, že migranti, kteří míří do Dánska, by měli povinně slavit Vánoce i jiné křesťanské svátky. Jen tak se stanou plnohodnotnými Dány a dostanou se na ,,správnou cestu".

,,Abyste se stali Dány, musíte rozumět křesťanství a jeho významu pro dánský lid. Měli byste se tak účastnit této části kulturního dědictví, abyste se dozvěděli věci, které spojují většinu našeho obyvatelstva skrze naše zvyky a tradice," řekl Henriksen.

Poslancův nápad však napadla Laura Lindahlova z opoziční Liberální aliance, která si myslí, že podobný nápad je ,,nedánský" či naopak protidánský. Proti se také postavili sociální demokraté. Ti se domnívají, že je velmi nebezpečné dělat z ,,dánství" základ pro náboženství.

Minulý týden vydala Dánská lidová strana prohlášení, v němž vyjadřuje obavy z množství migrantů z ,,nezápadních zemí" a jejich potomků žijících na předměstí Brondby Strand v Kodani.

 

psali jsme:

Naštvaný švédský policista to řekl natvrdo: Za většinu nejvážnějších zločinů v zemi mohou migranti

 

Zdroj: rt.com

 

 

Tagy článku

SECURITY magazín je ve své tištěné podobě první a jediný český odborný časopis o komerční bezpečnosti a vychází od roku 1994. SECURITY magazín se orientuje především na profesionály v přímém výkonu služby v soukromých bezpečnostních agenturách a ve firmách, které poskytují technické bezpečnostní služby. Je určen také manažerům, kteří uvedené služby prodávají a řídí a bezpečnostním specialistům, kteří bezpečnostní služby nakupují v soukromém i státním sektoru. Zkušenosti a informace v SECURITY magazínu jsou ale určeny i laické veřejnosti, potenciálním zákazníkům, kteří o bezpečnosti velmi často mluví a ne vždy jí rozumí nebo chápou její specifika. SECURITY magazín chce tradiční spoluprací s akademickým prostředím a experty v oboru dokázat, že komerční bezpečnost je multioborová disciplína, úzce propojená požadavky norem a předpisů a je v mnoha ohledech založena na moderních vyspělých technologiích, které mohou instalovat a provozovat pouze vzdělaní specialisté.