Pokud selže ochrana hranic EU, mělo by Česko posílit své vlastní hranice.

Pokud selže ochrana hranic EU, mělo by Česko posílit své vlastní hranice.
Autor fotografie: Redakce|Popisek: Hranice ČR s Bavorskem
12 / 08 / 2015, 08:45

Na tom se včera shodl při jednání v Lánech prezident Miloš Zeman s předsedy obou komor Parlamentu Milanem Štěchem a Janem Hamáčkem.

Pokud opatření nepomohou, mělo by Česko kvůli migrační krizi posílit své hranice. V úvahu připadá i nasazení armády. Řekli to po společné schůzce v Lánech Štěch s Hamáčkem.

Marek Obrtel, novodobý veterán známý především svou snahou vrátit medaile získané na misích NATO napsal 9.8. výzvu členům praporu k ochraně hranic.

"Shodli jsme se na tom, že jediným možným dlouhodobým řešením je posílení vnější ochrany hranic Evropské unie, posílení mise Frontex a současně také je potřeba být připraven na to, kdyby tato posílení nevedla ke kýženým výsledkům, tak mít připravena adekvátní vnitrostátní opatření," uvedl Hamáček.

Na Facebooku začala prezidentská mobilizace na ostrahu hranic armádou

Zdroj: aktualne.cz

 

Tagy článku

SECURITY magazín je ve své tištěné podobě první a jediný český odborný časopis o komerční bezpečnosti a vychází od roku 1994. SECURITY magazín se orientuje především na profesionály v přímém výkonu služby v soukromých bezpečnostních agenturách a ve firmách, které poskytují technické bezpečnostní služby. Je určen také manažerům, kteří uvedené služby prodávají a řídí a bezpečnostním specialistům, kteří bezpečnostní služby nakupují v soukromém i státním sektoru. Zkušenosti a informace v SECURITY magazínu jsou ale určeny i laické veřejnosti, potenciálním zákazníkům, kteří o bezpečnosti velmi často mluví a ne vždy jí rozumí nebo chápou její specifika. SECURITY magazín chce tradiční spoluprací s akademickým prostředím a experty v oboru dokázat, že komerční bezpečnost je multioborová disciplína, úzce propojená požadavky norem a předpisů a je v mnoha ohledech založena na moderních vyspělých technologiích, které mohou instalovat a provozovat pouze vzdělaní specialisté.