Radek John: Pokud vás doma přepadnou, měli byste mít možnost se bránit

Radek John: Pokud vás doma přepadnou, měli byste mít možnost se bránit
Autor fotografie: Dollar Photo Club|Popisek: Ilustrační obrázek
13 / 11 / 2015, 12:30

Již roky prosazuji princip „můj dům, můj hrad“. Je otřesné, když je člověk odsouzen za to, že se „nepřiměřeně bránil“ někomu cizímu, kdo mu nedovoleně vnikl do obydlí.

Cílem je, aby česká legislativa pracovala ve prospěch bránícího se napadeného, nikoliv jako dosud, ve prospěch útočícího grázla.

Nedávný případ Američanky s dítětem, která se ubránila ozbrojeným zlodějům ukazuje, jak je nutné, aby vláda a politici podporovali slušné občany, a ne aby se starali o to, zda násilník nebo zloděj přišel k úhoně během páchání zločinu.

Nejčastěji opakovanou tezí politiků bránících změně přitom je, že vše je vlastně v pořádku! Bojím se, že tento názor kultivovaný ve skleníku Poslanecké sněmovny, mají v této zemi jenom oni. Počet vyloučených lokalit v ČR nekontrolovaně roste, počet násilných trestných činů stoupá, a to se do statistiky nepočítají znásilnění. A zločinci – lupiči, vrazi, násilnicí - nemusí mít při svých akcích proti občanům žádný strach. Slušný člověk se bojí bránit, protože jeho samotného by za to potom mohli zavřít. A dojezdové časy policie se v takových případech blíží dvaceti minutám. V té době už je samozřejmě dávno po všem, násilník spokojeně zmizel se svým případným lupem a hurá na další přepadení.

Aby bylo jasno. Neříkám, pojďme rozdat každému v České republice bouchačku a pak tu bude bezpečno, jak se to snaží parodovat politici bránící změně. Něco takového by opravdu zvýšení bezpečnosti nepřineslo. Říkám pouze, že normální slušný občan má na zbraň pro svou sebeobranu právo!

A platí to nejenom pro seniory a ženy, které bývají násilníkům vydány na milost a nemilost. A že v situaci nouze se může napadený ve svém příbytku bránit útočníkovi bez strachu, že za to bude postižen? Má snad útočníkovi raději uvařit kafe a počkat až si ho dopije a dá mu ránu? Strach že by napadený mohl být za sebeobranu postižen ho paralyzuje. Dělá z něj snadnou oběť útočníka.

Interpol má jasno: Dovolit občanům nosit na veřejnosti zbraně je nejefektivnější prevence teroristických útoků

Pokud ho přepadne někdo u něj doma, měl by mít možnost bez strachu použít cokoliv, čím se lze bránit. To, že mu potom naše soudy moudře vysvětluji, že dle paragrafu toho a toho, odstavce onoho měl pečlivě zanalyzovat přiměřenost své obrany vůči útoku, který na něj byl veden, je naprostý nesmysl! Útočník má vždy výhodu – je připravený a odhodlaný – sotva se ve své sebeobraně může překvapená oběť zastavit a zdvořile se optat, zda ten grázl přišel pouze loupit nebo i vraždit. Zda náhodou nemá nůž třeba za opaskem a zda ho snad nedej bože nehodlá později použít.

A i kdyby to šlo, žije v České republice, v tomto ráji pro útočníky a pekle pro napadené, někdo, kdo si myslí, že mu dá zločinec pravdivou odpověď?

Tagy článku