Pokus o útěk ze zařízení pro uprchlíky Bělá pod Bezdězem

Pokus o útěk ze zařízení pro uprchlíky Bělá pod Bezdězem
Autor fotografie: „Bělá pod Bezdězem - radnice“ od Jitka Erbenová (cheva) – Vlastní dílo. Licencováno pod CC BY-SA 3.0 via Wikimedia Commons|Popisek: Radnice v Bělé pod Bezdězem
30 / 07 / 2015, 20:00

AKTUALIZOVÁNO / Asi 50 imigrantů se pokusilo utéct ze zařízení pro uprchlíky v Bělé pod Bezdězem.

31.7.2015 / Server denik.cz zveřejnil rozhovor s ředitelem cizinecké policie Milanem Majerem, který uvedl:

Okolo osmnácté hodiny došlo k incidentu, kdy přibližně padesát cizinců po překonání branek se dostalo mimo vycházkový prostor, který mají určený. Cizinci se dožadují odpovědi na otázku, proč jsou tady tak dlouho zajištění. Zkrátka dožadují se svých lepších práv.

Vnitřek areálu hlídá bezpečnostní agentura, cizinci mají nárok na vycházky ve vycházkovém prostoru, který je oplocený. K plotům vedou branky. Ty pak nevydržely tlak padesáti cizinců a ti se tak ocitli mimo vycházkový prostor. (Zdroj: denik.cz)

30.7.2015 / Z objektu se jim nepovedlo dostat. Na místě zasahovali policisté z Prahy, situace je podle ministra Chovance pod kontrolou, s uprchlíky se začne jednat.

Zařízení pro uprchlíky v Bělé pod Bezdězem je situován v bývalých sovětských kasárnách, kapacita zařízení je zatím 270 osob, do roku 2016 bude navýšena na cca 400 míst.

Podobné incidenty a různé formy protestu jsou v těchto zařízeních běžné, řekla mluvčí cizinecké policie Kateřina Rendlová. Naposledy jsme psali o rvačce mezi žadateli o azyl v německém přijímacím středisku. Musela zasahovat policie.

Tagy článku

SECURITY magazín je ve své tištěné podobě první a jediný český odborný časopis o komerční bezpečnosti a vychází od roku 1994. SECURITY magazín se orientuje především na profesionály v přímém výkonu služby v soukromých bezpečnostních agenturách a ve firmách, které poskytují technické bezpečnostní služby. Je určen také manažerům, kteří uvedené služby prodávají a řídí a bezpečnostním specialistům, kteří bezpečnostní služby nakupují v soukromém i státním sektoru. Zkušenosti a informace v SECURITY magazínu jsou ale určeny i laické veřejnosti, potenciálním zákazníkům, kteří o bezpečnosti velmi často mluví a ne vždy jí rozumí nebo chápou její specifika. SECURITY magazín chce tradiční spoluprací s akademickým prostředím a experty v oboru dokázat, že komerční bezpečnost je multioborová disciplína, úzce propojená požadavky norem a předpisů a je v mnoha ohledech založena na moderních vyspělých technologiích, které mohou instalovat a provozovat pouze vzdělaní specialisté.