Pokuta 250 000 eur za nepřijatého uprchlíka? Evropská komise představí nový plán povinných kvót

Pokuta 250 000 eur za nepřijatého uprchlíka? Evropská komise představí nový plán povinných kvót
Autor: redakční databáze|Popisek: Evropa
03 / 05 / 2016, 19:00

Evropská komise chce zavést pokuty i přesto, že politika povinných kvót již dříve selhala.

Evropská komise chce zavést vysoké pokuty pro ty státy, které odmítnou podle předem stanoveného plánu EU přijmout uprchlíky. Předseda EK Jean-Claude Juncker zítra představí plán, který počítá s tím, že za každého odmítnutého uprchlíka bude hrozit pokuta ve výši až 250 000 eur. Juncker tak chce znovu ,,oprášit" schéma povinných kvót, jehož realizace však selhala.

Očekává se, že ve středu EK představí podrobný návrh na další rozdělení asi 160 000 uprchlíků v rámci členských států EU jakožto ,,nouzového schématu". Každému členskému státu by se podle pevně stanovených kritérií určil počet migrantů, které mají povinně přijmout. Pokud tak neučiní, hrozí jim za každého nepřijatého uprchlíka vysoká pokuta, která může v případě nepřijetí většího počtu uprchlíků narůst až do stovek milionů eur.

Očekává se odpor zemí, které již se zavedením ,,merkelovských" kvóť nesouhlasily - Slovenska, Maďarska nebo Rumunska. Tyto i další státy dlouhodobě poukazují na to, že přijetí každého uprchlíka je zcela v kompetenci národních států, a nikoliv EU či EK.

Návrh EK navazuje na nedávno představený plán, jenž počítal s převedením azylového řízení národních států pod jednu centrálně řízenou agenturu. Ta by pak podle předem určeného klíče rozdělovala migranty do členských zemí EU. Předpokládá se, že nový plán EK nahradí původní dublinské dohody, podle nichž uprchlíci žádající o azyl musejí o něj požádat v první zemi EU, do které dorazí.

 

 

Zdroj: telegraph.co.uk

Tagy článku

SECURITY magazín je ve své tištěné podobě první a jediný český odborný časopis o komerční bezpečnosti a vychází od roku 1994. SECURITY magazín se orientuje především na profesionály v přímém výkonu služby v soukromých bezpečnostních agenturách a ve firmách, které poskytují technické bezpečnostní služby. Je určen také manažerům, kteří uvedené služby prodávají a řídí a bezpečnostním specialistům, kteří bezpečnostní služby nakupují v soukromém i státním sektoru. Zkušenosti a informace v SECURITY magazínu jsou ale určeny i laické veřejnosti, potenciálním zákazníkům, kteří o bezpečnosti velmi často mluví a ne vždy jí rozumí nebo chápou její specifika. SECURITY magazín chce tradiční spoluprací s akademickým prostředím a experty v oboru dokázat, že komerční bezpečnost je multioborová disciplína, úzce propojená požadavky norem a předpisů a je v mnoha ohledech založena na moderních vyspělých technologiích, které mohou instalovat a provozovat pouze vzdělaní specialisté.

Cookies nám pomáhají k Vaší spokojenosti

Tento web používá soubory cookies k poskytování služeb, personalizaci reklam a analýze návštěvnosti.
Používáním tohoto webu s tím souhlasíte.

Další informace