Polibek ještě neznamená sex. Azylanti v Dánsku budou školeni, že se ženy nesmí znásilňovat.

Polibek ještě neznamená sex. Azylanti v Dánsku budou školeni, že se ženy nesmí znásilňovat.
Popisek: Ilustrační foto
03 / 11 / 2015, 17:15

Jenom v loňském roce bylo v Dánsku obviněno ze znásilnění nejméně pět žadatelů o azyl.

Dánský parlament se většinově shodl na tom, že všichni žadatelé o azyl by měli absolvovat lekce "dánské sexuální morálky". Je to reakce na skutečnost, že přistěhovalci a jejich potomci jsou nadměrně zastoupeni ve statistikách znásilnění. V období let 2004 až 2013 bylo usvědčeno z tohoto trestného činu 212.615 osob, a právě přistěhovalci tvoří největší podíl -  34,5 procenta. Informaci zveřejnil server metroxpress.

Během víkendu byli například zatčeni tři eritrejští žadatelé o azyl ve věku mezi 21 a 27 lety, kteří jsou podezřelí ze znásilnění 25 leté eritrejské ženy ve městě Hjorring. "Mohu potvrdit, že všichni zatčení jsou žadatelé o azyl z Eritreje," uvedl policejní komisař Peter Skovbak.

Podobná školení začala v Norsku již v roce 2011. Pětihodinový kurz je přednášen v azylových střediscích ze stejného důvodu- aby se snížil počet sexuálních napadení. V norských kurzech se vyučuje mimo jiné například i to, že polibek ještě neznamená souhlas k sexu.

"Žadatelé o azyl toto téma zajímá, chtějí o něm mluvit a mají mnoho otázek," říká Linda Hagen z organizace Hero Norge, která v Norsku provozuje 34 azylových středisek .

 

 

Tagy článku