Polibek ještě neznamená sex. Azylanti v Dánsku budou školeni, že se ženy nesmí znásilňovat.

Polibek ještě neznamená sex. Azylanti v Dánsku budou školeni, že se ženy nesmí znásilňovat.
Popisek: Ilustrační foto
03 / 11 / 2015, 17:15

Jenom v loňském roce bylo v Dánsku obviněno ze znásilnění nejméně pět žadatelů o azyl.

Dánský parlament se většinově shodl na tom, že všichni žadatelé o azyl by měli absolvovat lekce "dánské sexuální morálky". Je to reakce na skutečnost, že přistěhovalci a jejich potomci jsou nadměrně zastoupeni ve statistikách znásilnění. V období let 2004 až 2013 bylo usvědčeno z tohoto trestného činu 212.615 osob, a právě přistěhovalci tvoří největší podíl -  34,5 procenta. Informaci zveřejnil server metroxpress.

Během víkendu byli například zatčeni tři eritrejští žadatelé o azyl ve věku mezi 21 a 27 lety, kteří jsou podezřelí ze znásilnění 25 leté eritrejské ženy ve městě Hjorring. "Mohu potvrdit, že všichni zatčení jsou žadatelé o azyl z Eritreje," uvedl policejní komisař Peter Skovbak.

Podobná školení začala v Norsku již v roce 2011. Pětihodinový kurz je přednášen v azylových střediscích ze stejného důvodu- aby se snížil počet sexuálních napadení. V norských kurzech se vyučuje mimo jiné například i to, že polibek ještě neznamená souhlas k sexu.

"Žadatelé o azyl toto téma zajímá, chtějí o něm mluvit a mají mnoho otázek," říká Linda Hagen z organizace Hero Norge, která v Norsku provozuje 34 azylových středisek .

 

 

Tagy článku

SECURITY magazín je ve své tištěné podobě první a jediný český odborný časopis o komerční bezpečnosti a vychází od roku 1994. SECURITY magazín se orientuje především na profesionály v přímém výkonu služby v soukromých bezpečnostních agenturách a ve firmách, které poskytují technické bezpečnostní služby. Je určen také manažerům, kteří uvedené služby prodávají a řídí a bezpečnostním specialistům, kteří bezpečnostní služby nakupují v soukromém i státním sektoru. Zkušenosti a informace v SECURITY magazínu jsou ale určeny i laické veřejnosti, potenciálním zákazníkům, kteří o bezpečnosti velmi často mluví a ne vždy jí rozumí nebo chápou její specifika. SECURITY magazín chce tradiční spoluprací s akademickým prostředím a experty v oboru dokázat, že komerční bezpečnost je multioborová disciplína, úzce propojená požadavky norem a předpisů a je v mnoha ohledech založena na moderních vyspělých technologiích, které mohou instalovat a provozovat pouze vzdělaní specialisté.