Policajný dôstojník ťahal po zemi 13 ročnú školáčku za vlasy

Policajný dôstojník ťahal po zemi 13 ročnú školáčku za vlasy
Autor fotografie: André Gustavo Stumpf
21 / 10 / 2016, 07:45

Londýnsky policajt bol obvinený z použitia neprimeranej sily po tom, ako sa objavilo video, na ktorom je policajný dôstojník, ktorý ťahá za vlasy 13-ročnú školáčku v školskej uniforme.

Katelyn Murphy King, sa ocitla na zemi, po tom, ako bola zatknutá pred bránami Wapping High School vo východnom Londýne, pre podozrenie z bitky.

Dievča údajne zbilo iné dievča, avšak ako sa ukázalo,Katelyn King zdvihla len ruku smerom k nej, žiaden fyzicky kontakt medzi nimi nebol.

Krátko po tomto incidente, prišiel ku Katelynn dôstojník, ktorý ju spacifikoval na zem, následne ju neprimerane ťahal za vlasy.

Babička Kathelyn King, odsudzuje zásah dôstojníka, vyhlásila:

,,Boli to len dve deti, ktoré mali spor, policajt zašiel priďaleko. Nebol to boj dospelého človeka, bolo to malé 13 ročné dievča. On nebol oprávnený použiť takúto extrémnu silu.''

Tagy článku

SECURITY magazín je ve své tištěné podobě první a jediný český odborný časopis o komerční bezpečnosti a vychází od roku 1994. SECURITY magazín se orientuje především na profesionály v přímém výkonu služby v soukromých bezpečnostních agenturách a ve firmách, které poskytují technické bezpečnostní služby. Je určen také manažerům, kteří uvedené služby prodávají a řídí a bezpečnostním specialistům, kteří bezpečnostní služby nakupují v soukromém i státním sektoru. Zkušenosti a informace v SECURITY magazínu jsou ale určeny i laické veřejnosti, potenciálním zákazníkům, kteří o bezpečnosti velmi často mluví a ne vždy jí rozumí nebo chápou její specifika. SECURITY magazín chce tradiční spoluprací s akademickým prostředím a experty v oboru dokázat, že komerční bezpečnost je multioborová disciplína, úzce propojená požadavky norem a předpisů a je v mnoha ohledech založena na moderních vyspělých technologiích, které mohou instalovat a provozovat pouze vzdělaní specialisté.