Policejní funkcionář způsobil vážnou dopravní nehodu. Proč se skandál tutlá?

Policejní funkcionář způsobil vážnou dopravní nehodu. Proč se skandál tutlá?
Autor fotografie: screenshot Youtube
04 / 09 / 2018, 15:00

Dopravní nehody se nevyhýbají ani vysoce postaveným policistům. Ti se teď snaží ututlat další z nich. Způsobil ji funkcionář oddělení, které se současně snaží zamést pod koberec nedávný skandál s neoprávněným zásahem na izraelské turisty v Praze.

Mjr. Hájek, zástupce Mjr. Vladimíra Veselého, tedy vedoucího Služby kriminální policie a vyšetřování na Praze 1, měl aktuálně dopravní nehodu. Security magazínu to potvrdily tři policejní zdroje (konkrétní policisté), dva přímo z inkriminovaného oddělení.

K nehodě došlo v hlavním městě, konkrétně v ulici Podolské nábřeží. Hájek se podle policistů nepodíval do zpětného zrcátka, otevřel dveře vozidla, do kterých narazil cyklista, jenž přelétl přes řídítka a způsobil si vážné zranění, sestávající i ze zlomené čelisti.

psali jsme: Exkluzívně: Policie zatkla Bureše z NBÚ – pravou ruku Pocheho či Dolínka. Pražská ČSSD řeší obří skandál

„Taková událost bývá běžně posouzena jako trestný čin ublížení na zdraví z nedbalosti,“ uvedla statutární zástupkyně aliance Integrovaného záchranného systému (ISZ) Petra Lhotáková.

„S nehodou majora Hájka jsem samozřejmě detailně seznámena a aliance IZS bude sledovat, zdali bude řádně vyšetřena, anebo zametena pod koberec. Zajímavé je, že celé to oddělení, respektive vedení, je nyní prověřováno, a proto dělají vše, aby se o nehodě média nedozvěděla.“

Napadli i Izraelce

Hájkův nadřízený Veselý je totiž shodou okolností prověřován v souvislosti se zákrokem proti skupině izraelských turistů. Připomeňme, že letos na jaře policie pátrala po skupince sedmi cizinců, kteří v Praze na Národní třídě napadli a těžce zranili číšníka.

psali jsme: psali jsme: Policistka se zastřelila kvůli nadřízenému. Známe podrobnosti

Na základě jednoho tipu provedla policie razii v hotelu Astoria a vyzbrojení těžkooděnci zadrželi skupinu podezřelých. Později se ovšem ukázalo, že se policisté spletli a dopadli obyčejné turisty z Izraele.

„V podvečer do našich pokojů vtrhli těžkooděnci s vytaženými samopaly, maskami, helmami a v plné zbroji. Začali nás bít a drželi nám automatické zbraně u hlav,“ popsal zásah jeden ze zadržených Eli Gershzon.

Turistu musela odvést záchranka

Policisté turistům údajně roztrhali oblečení a nařídili lehnout si na zem ve spodním prádle. Podle Gershzona jim také šlapali na krky a spoutali je. Jednoho z Izraelců musela po zásahu dokonce odvézt záchranka do Nemocnice Na Františku, což novinářům doložil lékařskou zprávou.

Podle vyjádření Policejního prezidia postup policistů kontrolní orgány prověřují. O zákroku byl informován státní zástupce a policisté komunikovali i s ambasádou. Jsou-li trestně stíháni, není dosud známo.

Titíž policisté jsou přitom prověřování Generální inspekcí bezpečnostních sborů v další mediálně neznámé kauze, o níž budeme informovat tento týden.

 

Nepřehlédněte na Security magazínu:  Technologie - nejnovější ,,vychytávky" ze světa vědy a techniky. Od futuristických zbraní až po bojové drony. S námi víte více

Tagy článku