Policejní humoresky - Jak kontakt se strážníky měl téměř blahodárně ozdravný účinek

Policejní humoresky -  Jak kontakt se strážníky měl téměř blahodárně ozdravný účinek
Autor fotografie: Městská policie Přerov, volně k použití
05 / 05 / 2021, 12:00

Další vtipná humoreska z dílny Městské policie Přerov.

Když neznámý starověký filozof, kterému tógu i bujnou kštici pod věncem z bobkových listů čechral mistrál (neplést si s protiletadlovým raketovým systémem, který by definitivně načechral mudrce i s vesnicí), pronesl větu - Duo cum faciunt idem, non est idem, jistě netušil, že se bude používat ještě o pár tisíc let později. A to v různých souvislostech.

Oko za kamerou si v podvečer povšimlo ležící postavy před vchodem do obchodního centra, kterážto vykazovala jen minimum pohybové aktivity. Na rozdíl od chodců, kteří ležícího ostentativně ignorovali a zaujatě studovali kumulující se květákové kupy na obloze, věnovali strážníci situaci více pozornosti. Když dorazili na místo, identifikovali dotyčného jako známou postavičku, která si tu a tam, respektive tu i tam ráda přihnula.

Kontakt se strážníky měl téměř blahodárně ozdravný účinek a z horizontální polohy se v mžiku stala vertikální. Pozitivní dechová zkouška nebyla rozhodně žádným překvapením, leč tři promile již trochu ano. Ležák, nyní stoják, se totiž otřepal, protáhl záda a s mumláním slov díků, nebo prokletí, vyrazil pevným krokem grenadýra k domovu. Představa stejného obsahu alkoholu v těle vyvolala ve strážnících zimnici s husí kůží, za kterou by se nemusel stydět ani předčasně olysalý pták moa. Zkrátka, když dva dělají totéž, není to totéž.

Zdroj: Městská policie Přerov

Tagy článku

SECURITY magazín je ve své tištěné podobě první a jediný český odborný časopis o komerční bezpečnosti a vychází od roku 1994. SECURITY magazín se orientuje především na profesionály v přímém výkonu služby v soukromých bezpečnostních agenturách a ve firmách, které poskytují technické bezpečnostní služby. Je určen také manažerům, kteří uvedené služby prodávají a řídí a bezpečnostním specialistům, kteří bezpečnostní služby nakupují v soukromém i státním sektoru. Zkušenosti a informace v SECURITY magazínu jsou ale určeny i laické veřejnosti, potenciálním zákazníkům, kteří o bezpečnosti velmi často mluví a ne vždy jí rozumí nebo chápou její specifika. SECURITY magazín chce tradiční spoluprací s akademickým prostředím a experty v oboru dokázat, že komerční bezpečnost je multioborová disciplína, úzce propojená požadavky norem a předpisů a je v mnoha ohledech založena na moderních vyspělých technologiích, které mohou instalovat a provozovat pouze vzdělaní specialisté.