Policejní humoresky - Horký noční vzduch nedokáže zchladit rozpálené ulice, natož hlavy

Policejní humoresky - Horký noční vzduch nedokáže zchladit rozpálené ulice, natož hlavy
Autor fotografie: Městská policie Přerov, volně k použití
29 / 06 / 2021, 11:00

Další vtipná humoreska z dílny Městské policie Přerov.

Horký noční vzduch nedokáže zchladit rozpálené ulice, natož hlavy. Aby toho nebylo málo, rozžhavilo tísňovou linku hned několik telefonátů, které oznamovaly rány, proti nimž byla dělostřelecká příprava u Verdunu lupáním bublinkové folie. Poslední svědek upřesnil, že zpozoroval jakéhosi výlupka, který se ponejprve dobýval do vchodových dveří a posléze skrze stříšku nad nimi.

Hlídka byla na místě cobydup a již z kraje ulice zaslechla staccato ran, jejichž kadenci by soudruh poručík Troník označil jako ta-ta-ta-ta-ta-ta! A někdy ještě mnohem rychlejší. Hned vzápětí strážníci zpozorovali muže, balancujícího na zábradlí schodiště, kterak se snažil pěstí probourat stříškou s urputností, nad níž by žasnul i mistr Pai Mei.

Hlasový fond strážníků ukončil nerovný souboj mezi pěstními klouby a polykarbonátem, nicméně tím muži lokalizoval cíle za více bodů. Ten prokřupl prsty, nachystal pěsti, několikrát prohrábl nohou, aby zahřál podrážku na provozní teplotu, načež oznámil hlídce, co s ní udělá a vyrazil jako býk proti torerům. Kdo někdy zastavoval zuřícího býka, ví, že vlídné slovo nemá ten správný zastavovací účinek a matador pak zapláče. Vlídné slovo tak plně nahradil slzotvorný prostředek. Muletu a meč zastoupily hmaty a chladná pouta.

Jelikož bylo třeba kromě rukou zchladit především mužovu krev, která byla obohacena o notnou dávku špiritusu a nějakého toho syntetizovaného startovacího speciála, byl úhledně zabalen a následně transportován na záchytnou stanici k vystřízlivění. Po odlihování budou muži sečteny všechny škody, které svým běsněním způsobil. A že jich bylo.

Zdroj: Městská policie Přerov

Tagy článku