Policejní humoresky - Horký noční vzduch nedokáže zchladit rozpálené ulice, natož hlavy

Policejní humoresky - Horký noční vzduch nedokáže zchladit rozpálené ulice, natož hlavy
Autor: Městská policie Přerov, volně k použití
29 / 06 / 2021, 11:00

Další vtipná humoreska z dílny Městské policie Přerov.

Horký noční vzduch nedokáže zchladit rozpálené ulice, natož hlavy. Aby toho nebylo málo, rozžhavilo tísňovou linku hned několik telefonátů, které oznamovaly rány, proti nimž byla dělostřelecká příprava u Verdunu lupáním bublinkové folie. Poslední svědek upřesnil, že zpozoroval jakéhosi výlupka, který se ponejprve dobýval do vchodových dveří a posléze skrze stříšku nad nimi.

Hlídka byla na místě cobydup a již z kraje ulice zaslechla staccato ran, jejichž kadenci by soudruh poručík Troník označil jako ta-ta-ta-ta-ta-ta! A někdy ještě mnohem rychlejší. Hned vzápětí strážníci zpozorovali muže, balancujícího na zábradlí schodiště, kterak se snažil pěstí probourat stříškou s urputností, nad níž by žasnul i mistr Pai Mei.

Hlasový fond strážníků ukončil nerovný souboj mezi pěstními klouby a polykarbonátem, nicméně tím muži lokalizoval cíle za více bodů. Ten prokřupl prsty, nachystal pěsti, několikrát prohrábl nohou, aby zahřál podrážku na provozní teplotu, načež oznámil hlídce, co s ní udělá a vyrazil jako býk proti torerům. Kdo někdy zastavoval zuřícího býka, ví, že vlídné slovo nemá ten správný zastavovací účinek a matador pak zapláče. Vlídné slovo tak plně nahradil slzotvorný prostředek. Muletu a meč zastoupily hmaty a chladná pouta.

Jelikož bylo třeba kromě rukou zchladit především mužovu krev, která byla obohacena o notnou dávku špiritusu a nějakého toho syntetizovaného startovacího speciála, byl úhledně zabalen a následně transportován na záchytnou stanici k vystřízlivění. Po odlihování budou muži sečteny všechny škody, které svým běsněním způsobil. A že jich bylo.

Zdroj: Městská policie Přerov

Tagy článku

SECURITY magazín je ve své tištěné podobě první a jediný český odborný časopis o komerční bezpečnosti a vychází od roku 1994. SECURITY magazín se orientuje především na profesionály v přímém výkonu služby v soukromých bezpečnostních agenturách a ve firmách, které poskytují technické bezpečnostní služby. Je určen také manažerům, kteří uvedené služby prodávají a řídí a bezpečnostním specialistům, kteří bezpečnostní služby nakupují v soukromém i státním sektoru. Zkušenosti a informace v SECURITY magazínu jsou ale určeny i laické veřejnosti, potenciálním zákazníkům, kteří o bezpečnosti velmi často mluví a ne vždy jí rozumí nebo chápou její specifika. SECURITY magazín chce tradiční spoluprací s akademickým prostředím a experty v oboru dokázat, že komerční bezpečnost je multioborová disciplína, úzce propojená požadavky norem a předpisů a je v mnoha ohledech založena na moderních vyspělých technologiích, které mohou instalovat a provozovat pouze vzdělaní specialisté.

Cookies nám pomáhají k Vaší spokojenosti

Tento web používá soubory cookies k poskytování služeb, personalizaci reklam a analýze návštěvnosti.
Používáním tohoto webu s tím souhlasíte.

Další informace