Policejní humoresky - Když autu chybí světla a řidiči prakticky všechno

Policejní humoresky - Když autu chybí světla a řidiči prakticky všechno
Autor: MP Přerov, volné dílo|Popisek: Ze zásahu MP Přerov
12 / 02 / 2021, 17:00

Další z případů, které zažila přerovská policie, tentokrát se do jejího hledáčku dostal řidič, kterému chybělo prakticky vše včetně soudnosti.

Pokud protřelý rek nebo mrzký padouch z hollywoodského kasovního trháku chtěl, aby byl objeven kontraband v obřím kufru bouráku křižujícího ulice Velkého jablka, stačilo rozkopnout zadní světlo.

To zavdalo chlapcům v modrém důvod odložit děravou koblihu a přeslazenou kávu, pustit se za jednookým korábem silnic a v modrorudých záblescích zastavit a zkontrolovat řidiče. A pochopitelně objevit v kufru lepou děvu s kobercovkou přes pusu či ukradenou pandu bez kobercovky, protože je roztomilá. Lze při tom se závistí obdivovat, že i po mnoha hodinách ve vozidle je košile policejního důstojníka vždy suchá, nažehlená a opatřená puky rovnými jako lajna kokainu na začátku oskarové párty.

Vůz se stejnou závadou, doplněnou chybějícím předním světlometem, zaujal během noční služby strážníky, kteří se ho taktéž rozhodli zkontrolovat. Odložili bosňák s Májkou a turka, zablikal maják, krátce houkla siréna a rozsvítil se pokyn k zastavení. Řidič poslušně odstavil vůz a překvapeně vyčkával, čeho si bude hlídka žádat. Ta žádala příslušné doklady, leč se zlou se potázala.

Zatímco vozu chyběla dvě světla, což je pochopitelné, jelikož mu technická propadla začátkem loňského roku, řidiči chybělo prakticky vše. Občanský průkaz, řidičský průkaz, technický průkaz, rozum i soudnost. V takovém stavu nemohl ani on, ani vůz pokračovat mrazivou nocí, a proto si ho na místě převzala hlídka republikové policie.

 

Zdroj: MP Přerov

Tagy článku

SECURITY magazín je ve své tištěné podobě první a jediný český odborný časopis o komerční bezpečnosti a vychází od roku 1994. SECURITY magazín se orientuje především na profesionály v přímém výkonu služby v soukromých bezpečnostních agenturách a ve firmách, které poskytují technické bezpečnostní služby. Je určen také manažerům, kteří uvedené služby prodávají a řídí a bezpečnostním specialistům, kteří bezpečnostní služby nakupují v soukromém i státním sektoru. Zkušenosti a informace v SECURITY magazínu jsou ale určeny i laické veřejnosti, potenciálním zákazníkům, kteří o bezpečnosti velmi často mluví a ne vždy jí rozumí nebo chápou její specifika. SECURITY magazín chce tradiční spoluprací s akademickým prostředím a experty v oboru dokázat, že komerční bezpečnost je multioborová disciplína, úzce propojená požadavky norem a předpisů a je v mnoha ohledech založena na moderních vyspělých technologiích, které mohou instalovat a provozovat pouze vzdělaní specialisté.

Cookies nám pomáhají k Vaší spokojenosti

Tento web používá soubory cookies k poskytování služeb, personalizaci reklam a analýze návštěvnosti.
Používáním tohoto webu s tím souhlasíte.

Další informace