Policejní humoresky - Když se občas věci hloupě sejdou

Policejní humoresky - Když se občas věci hloupě sejdou
Autor: flickr.com (CC BY-SA 2.0)
16 / 02 / 2021, 16:00

Další vtipná policejní humoreska z dílny Městské policie Přerov.

Občas se tak věci hloupě sejdou. Tma, mráz, sníh, v televizi od derniéry Kolotoče nic hodnotného nebo jen samý fiktivní doktor a policajt. Do toho navíc začne prosakovat voda od souseda, který nejspíš ani není doma. To prostě leckoho rozladí. Když k tomu všemu prakticky neslyšíte, nechodíte a narodili jste se v roce, kdy začala operace Anthropoid, takže už máte nárok na zasloužený odpočinek a suché prostředí, je zaděláno na mizerný večer.

Přesně tohle se stalo ženě, která pak během prime timu rozrušeně volala své ošetřovatelce, netušíc, co si počít. Zprostředkovatelka zvolila nejrychlejší způsob a přenesla telefonem informace na stálou službu, kterou požádala o pomoc. Strážníci sice tradičně nejsou vybaveni hasáky a průsaky nejsou jejich doménou, ale přesto vyrazili situaci prověřit, zvláště když se dozvěděli, že je stařenka již čeká v mrazivém povětří na chodníku.

Po příjezdu hlídka ženu nekompromisně nahnala zpět do tepla a jala se zkoumat okolnosti. K zatečení sice došlo, avšak odnesly to jen omítky, a to v minimální možné míře. Strážníkům se následně podařilo kontaktovat souseda, z jehož bytu k neplánovanému úniku došlo. Ukázalo se, že na chvíli zavřel oči, aby dal spočinouti znaveným bulvám a mezitím, plně v souladu se zákonem mistra Murphyho, došlo k poruše na výstupu z vodovodního potrubí. Dotyčný závadu odstranil a se sousedkou dohodl opravu nevábných fleků a případnou satisfakci. Večer už to sice nespravilo, ale nemusí pršet, stačí, když nekape.


Zdroj: FB Městské policie Přerov

Tagy článku

SECURITY magazín je ve své tištěné podobě první a jediný český odborný časopis o komerční bezpečnosti a vychází od roku 1994. SECURITY magazín se orientuje především na profesionály v přímém výkonu služby v soukromých bezpečnostních agenturách a ve firmách, které poskytují technické bezpečnostní služby. Je určen také manažerům, kteří uvedené služby prodávají a řídí a bezpečnostním specialistům, kteří bezpečnostní služby nakupují v soukromém i státním sektoru. Zkušenosti a informace v SECURITY magazínu jsou ale určeny i laické veřejnosti, potenciálním zákazníkům, kteří o bezpečnosti velmi často mluví a ne vždy jí rozumí nebo chápou její specifika. SECURITY magazín chce tradiční spoluprací s akademickým prostředím a experty v oboru dokázat, že komerční bezpečnost je multioborová disciplína, úzce propojená požadavky norem a předpisů a je v mnoha ohledech založena na moderních vyspělých technologiích, které mohou instalovat a provozovat pouze vzdělaní specialisté.

Cookies nám pomáhají k Vaší spokojenosti

Tento web používá soubory cookies k poskytování služeb, personalizaci reklam a analýze návštěvnosti.
Používáním tohoto webu s tím souhlasíte.

Další informace