Policejní humoresky - Lidské vztahy jsou někdy spletité jako pouliční elektrické vedení v Bombaji

Policejní humoresky - Lidské vztahy jsou někdy spletité jako pouliční elektrické vedení v Bombaji
Autor fotografie: Městská policie Přerov, volně k použití
17 / 03 / 2021, 12:00

Spletité, vzájemně propletené, narušené a mnohdy tvořící chaotické klubko schopné pořádně potrápit slabší srdce. A účastníci tohoto vodivého chumlu čas od času žádají strážníky o rozpletení.

Nebo alespoň přestřižení toho správného drátu, aniž by došlo k totální zástavě srdečního svalu či ke zkratu. Na stálou službu se o víkendu obrátila notně rozhořčená žena, proti které byl inkvizitor Boblig zvěstovatelem lásky a osvícení. Přes sluchátko dštila oheň a síru na cizince, který měl před garáží nestoudně rozebírat na malé součástky zánovní osobní vůz, čímž vytvořil zábor veřejného prostranství. To vše na dohled jejího okna, odkud, opřena o háčkovanou dečku, sledovala pohyb v ulici.

Službukonající strážník odložil rozžhavený aparát a na místo vyslal hlídku. Ta po příjezdu k inkriminované garáži skutečně nalezla muže plně zaujatého autem, na němž měnil kolo. Pokud stihl za pár minut rozložit a složit celý vůz, pak je jeho kariéra u závodních týmů ef jedniček zaručena.

Vzápětí vyšlo najevo, že se jedná o dlouhodobý sousedský spor, do něhož se dotyčná snažila zatáhnout třetí stranu, čímž by získala výhodu a zasadila sokovi finální ránu. K jejímu překvapení a nelibosti však strážníci nesdíleli ochotu stát se esy v rukávu. Obdobný cíl měla i jiná žena, která o několik hodin později vytočila tísňovou linku se stížností na svého zákonného chotě. Ten měl dle ní tolik drzosti, že povolil jejich teenagerovi přespat u kamaráda, aniž by svolal rodinnou radu, na které by byla tato situace náležitě probrána a ratifikována.

Alespoň tolik strážníci z hovoru vydedukovali, jelikož při přenosu mezi sluchátky došlo k zjevnému alkoholovému rušení. Muži zákona stěžovatelce složitě vysvětlili, že se v této manželské kratochvíli nebudou nikterak angažovat. Vzhledem k výše zmiňovanému ruchu není jistota, že to vše náležitě pochopila, nicméně vyjádřila něco jako souhlas a zavěsila.

 

Zdroj: Městská policie Přerov

Tagy článku