Policejní humoresky - Noční víkendová šichta detektiva

Policejní humoresky - Noční víkendová šichta detektiva
Autor: MP Přerov, volně k použití|Popisek: Detektiv
24 / 02 / 2021, 14:00

Další vtipná policejní humoreska z ,,dílny" MP Přerov.

Začíná noc. Bouchačka, výstroj a rozpis úkolů mne tíží jako svědomí odsouzence v cele smrti. Vnitřek služebního vozu, který se na dlouhé hodiny stane mým domovem, mě vítá jako stará milenka. Chladně. Úřední lejstro je proti tomu vášnivý pamflet. Mlha mezitím objímá celé město. Mé město. Z vysílačky poprvé zachrčel známý hlas. Je to posel zpráv. Dobrých i špatných. Žádá o kontrolu nádraží, kde se nějaký vagabund dožaduje příjezdu andělů v bílém. Stáčím vůz a jedu. Černá uniforma musí stačit. Stačila. Chlap se chtěl jen ohřát. Hlas z éteru mne oslovuje stejně často jako advokát mé bývalé manželky s žádostmi o zvýšení alimentů. To znamená dost často. Mladík na lavici. Žena ve sklepě. Muž u automatu. Spáči, kteří nedošli domů.

Ticho protne další oznámení jako žraločí ploutev hladinu. Stejně zlověstně. Prst namíří s neomylnou přesností k malému tlačítku a vzápětí se bílá mlha zbarví azurovými záblesky. Epileptikův očistec. Opilý surovec v garáži zbil ještě opilejší ženu. Tyhle týpky fakt nemám rád. Myslí si, jak jsou ostří, a přitom jsou tupí jak stosedmdesátka úhel. První pomoc, zadržení, předání dalším uniformám a papírování. A pak už zase jedu. Řidič zahraničního bouráku smetl silniční ostrůvek jako tsunami atol a nechal po sobě stejnou spoušť. Dál už nedojel. Tsunami se dostala dál.

Hlas ve vysílačce již začíná být stejně oblíbený jako hošani z chlapecké kapely na punkovém koncertě. Oznamuje rušení klidu. Zdá se, že nedupou jen králíci, ale i děti. Taková reinkarnace v praxi. Snažím se polknout chleba se salámem, který je suchý jako jazyk ráno po tequillovém večírku. Vysílačka lupe a hlásí možné vloupání. Nesnáším mlhu a vysílačku. Ta první vytváří falešné signály na senzorech, ta druhá mne to posílá prověřit.

Půlnoc dávno odbila a nekončící jízda pokračuje. Já sotva zaostřím pohled před vůz a nějaký ostříž vidí špatně zaparkovaná auta. Ostříže bychom měli zaměstnat. Zrak k nezaplacení. Jedu. Hodina mezi psem a vlkem se táhne jako žvýkačka na podrážce boty uprostřed parného léta. Hlas už mi skoro začínal chybět. Skoro. Jako by mi četl myšlenky, oznámil opilce kopajícího do popelnic. Jestli prý to nezajedu zkontrolovat. Zajel jsem to zkontrolovat. Zločin se však nekoná. Jen jeden chlápek podklouzl na ledu a v pádu se setkal s plechovou bariérou. Že k žádným škodám na dutých nádobách nedošlo, jsem poznal hned po prvních slovech. Svítání signalizuje konec noci a vysílačka oznamuje další výjezd.

Promiň, kamaráde, ale to už patří denní hlídce. Já jsem vyždímaný jako stoletá barová tanečnice a jdu spát. Tak zase večer.

 

Zdroj: Facebook MP Přerov

Tagy článku

SECURITY magazín je ve své tištěné podobě první a jediný český odborný časopis o komerční bezpečnosti a vychází od roku 1994. SECURITY magazín se orientuje především na profesionály v přímém výkonu služby v soukromých bezpečnostních agenturách a ve firmách, které poskytují technické bezpečnostní služby. Je určen také manažerům, kteří uvedené služby prodávají a řídí a bezpečnostním specialistům, kteří bezpečnostní služby nakupují v soukromém i státním sektoru. Zkušenosti a informace v SECURITY magazínu jsou ale určeny i laické veřejnosti, potenciálním zákazníkům, kteří o bezpečnosti velmi často mluví a ne vždy jí rozumí nebo chápou její specifika. SECURITY magazín chce tradiční spoluprací s akademickým prostředím a experty v oboru dokázat, že komerční bezpečnost je multioborová disciplína, úzce propojená požadavky norem a předpisů a je v mnoha ohledech založena na moderních vyspělých technologiích, které mohou instalovat a provozovat pouze vzdělaní specialisté.

Cookies nám pomáhají k Vaší spokojenosti

Tento web používá soubory cookies k poskytování služeb, personalizaci reklam a analýze návštěvnosti.
Používáním tohoto webu s tím souhlasíte.

Další informace