Policejní humoresky - o dohodách stvrzených plácnutím vzájemně poplivanými dlaněmi

Policejní humoresky - o dohodách stvrzených plácnutím vzájemně poplivanými dlaněmi
Autor fotografie: Městská policie Přerov - tisková zpráva|Popisek: Ilustrační fotografie
05 / 02 / 2021, 18:00

Když se chce jeden něčeho zbavit, měl by to udělat pořádně, protože jsou s tím jinak problémy. Své o tom věděl mladistvý majordomus, kterého vytočilo supí oko starcovo, a jeho těla se pak zbavil tak nedbale, že ho prozradil pouhý tlukot zrádného imaginárního srdečního svalu.

Takovou zápletku sice strážníci nerozplétali, ale nedbalost také přinesla mladému aktérovi značné nesnáze. Na začátku byl zánovní vůz odstavený na parkovací ploše, který postupně měnil svůj stav z použitelného ve zcela nepoužitelný. Strážníci podle vinka zjistili provozovatele a rozhodli se ho kontaktovat doma, leč marně.

Zde byla pouze jeho babička. Vnuk dle ní měl být nejspíš někde v hříšných uličkách stověžaté matky měst. Strážníci tedy vyrazili pátrat dál, avšak ani u dalšího příbuzného, tentokrát po meči, nepochodili, a žádný kontakt nesehnali. Obrátili se tedy zpět na linii po přeslici, konkrétně na matku, která konečně podala relevantní informaci a sdělila místní adresu, kde mladý pán právě přebývá.

Strážníci tak po dvouhodinovém trpělivém pátrání zazvonili na ten správný zvonek, kde muže seznámili se skutečností, že jeho vůz se zvolna vrakuje na veřejném prostranství. Byl velmi konsternován, neboť již před drahnou dobou se vozu prodejem zbavil. Že je stále veden jako provozovatel a vůz není přepsán na nového majitele, mu vzalo všechny iluze o dohodách stvrzených plácnutím vzájemně poplivanými dlaněmi. Vzhledem k tomu, že veškeré sankce by dopadly na jeho hlavu jako cepy na křižácké přilbice, přislíbil, že se o vrak co nejdříve postará a zbaví se ho. Tentokrát definitivně.

Uveřejněno s laskavým svolením Městské policie Přerov

Zdroj: FB Městské policie Přerov

Tagy článku