Policejní humoresky - Odcizení hrabla na sníh je činem přímo odporným

Policejní humoresky - Odcizení hrabla na sníh je činem přímo odporným
Autor: flickr.com (CC BY-SA 2.0)|Popisek: Odklízení sněhu
20 / 02 / 2021, 12:00

V letním parnu je jedním z nejvíce zavrženíhodných činů krádež pípy během rozjeté vesnické zábavy. Do podobného ranku se během zimy řadí jiný akt, který si s tím pivním nejen nezadá, ale dokonce jej předčí.

Tímto odporným skutkem je odcizení hrabla na sníh. Zvláště pak v období, kdy je sníh ve městě tak vzácnou událostí jako průlet vlasatice a obyvatelé činžovních domů se předhánějí v tom, kdo v tomto století již bílý poprašek uklízel. Domovnice se svatou jiskrou v oku vyjímají z prosklených relikviářů zaprášený sešit nadepsaný švabachem a nalinkovaný inkoustovou tužkou, v němž je na zažloutlých stránkách úhledným písmem veden harmonogram úklidů.

Tento sešit si tajný spolek domovníků předává z generace na generaci během mystických rituálů. Nač je však pečlivě vedená evidence, když zmizí vzácný artefakt v podobě tří dekád starého hrabla s ratištěm značky Artis ohlazeným stovkami pletených palčáků. Strážníci, přivolaní aby prošetřili tento hanebný čin, byli nasměrováni na stopu a obdrželi informace k identifikování pachatele.

Mladá žena, kterou následně kontaktovali, uvedla, že si posvátné hrablo po předchozí domluvě zapůjčila na odhrabání prostoru kolem zahradního domku. Oznamovatelka však se zápalem, za který by se nemusel stydět ani samotný páter Koniáš na protestantském knižním veletrhu, trvala na tom, že si měla vyžádat písemný souhlas všech obyvatel domu. Hříšnice v přítomnosti svědků odpřisáhla navrátit nástroj ještě téhož dne, aby mohla být naplněna letitá domovnická mise a hrablo umístěno zpět do výklenku v potemnělém sklepení. 

 

Zdroj: Facebook MP Přerov

 

Tagy článku

SECURITY magazín je ve své tištěné podobě první a jediný český odborný časopis o komerční bezpečnosti a vychází od roku 1994. SECURITY magazín se orientuje především na profesionály v přímém výkonu služby v soukromých bezpečnostních agenturách a ve firmách, které poskytují technické bezpečnostní služby. Je určen také manažerům, kteří uvedené služby prodávají a řídí a bezpečnostním specialistům, kteří bezpečnostní služby nakupují v soukromém i státním sektoru. Zkušenosti a informace v SECURITY magazínu jsou ale určeny i laické veřejnosti, potenciálním zákazníkům, kteří o bezpečnosti velmi často mluví a ne vždy jí rozumí nebo chápou její specifika. SECURITY magazín chce tradiční spoluprací s akademickým prostředím a experty v oboru dokázat, že komerční bezpečnost je multioborová disciplína, úzce propojená požadavky norem a předpisů a je v mnoha ohledech založena na moderních vyspělých technologiích, které mohou instalovat a provozovat pouze vzdělaní specialisté.

Cookies nám pomáhají k Vaší spokojenosti

Tento web používá soubory cookies k poskytování služeb, personalizaci reklam a analýze návštěvnosti.
Používáním tohoto webu s tím souhlasíte.

Další informace