Policejní humoresky - Opilec si ,,ustlal" v kočárku

Policejní humoresky - Opilec si ,,ustlal&quote; v kočárku
Autor: Městská policie Přerov, volně k použití
10 / 06 / 2021, 17:00

Další vtipná humoreska z ,,dílny" Městské policie Přerov.

Pohybově znevýhodněné osoby to nemají ani dnes snadné, ale na rozdíl od takové starověké Sparty je jim alespoň většinou věnována zvýšená pozornost. Tedy v tom pozitivním slova smyslu. Ostatně i takový Josef Švejk vyvolal srocení lidu, k velké nelibosti C. a K. vážených ramen spravedlnosti, když na svém pojízdném křesle s pohonem Müller 1914 táhl ulicemi na Bělehrad, aby padl za císaře pána a jeho rodinu. A zednický fachman pan Lorenc, ten dokonce zaujal vůkol širý kraj.

Podobný zájem vzbudil v pozorné ženě matný obrys člověka na invalidním vozíku, který zahlédla v temnotě. Jelikož se postava delší dobu prakticky nehýbala a navíc vozíčkáři běžně v příšeří neparkují, pojala jisté podezření, že se dotyčnému něco stalo a skončil v ústraní mimo svou vůli. Na místo byla ze zjevných důvodů vyslána současná ramena spravedlnosti, aby podezřelou situaci náležitě prověřila.

Po příjezdu strážníci skutečně nalezli pohybově omezeného muže. Naštěstí se ukázalo, že jeho znehybnění dolních i horních končetin je pouze dočasné a bylo následkem alkoholového dýchánku, respektive pijánku. Jako místo k nabrání sil si muž vybral starý dětský kočárek, do něhož vtěsnal přibližně padesát sedm procent těla, načež zasáhla přechodná pivní paralýza i jeho mozek a odstavila ho na vedlejší kolej.

Strážníci u něj obnovili komunikační schopnosti, načež je muž ubezpečil, že je v pořádku a po ukončení odstávky pohybového ústrojí bude pokračovat po svých. Jak řekl, tak i udělal. Po nezbytné provozní přestávce převedl energii ze záložních zdrojů v méně důležitých částech těla do končetin, a vyrazil do místa pobytu.

Zdroj: Městská policie Přerov

Tagy článku

SECURITY magazín je ve své tištěné podobě první a jediný český odborný časopis o komerční bezpečnosti a vychází od roku 1994. SECURITY magazín se orientuje především na profesionály v přímém výkonu služby v soukromých bezpečnostních agenturách a ve firmách, které poskytují technické bezpečnostní služby. Je určen také manažerům, kteří uvedené služby prodávají a řídí a bezpečnostním specialistům, kteří bezpečnostní služby nakupují v soukromém i státním sektoru. Zkušenosti a informace v SECURITY magazínu jsou ale určeny i laické veřejnosti, potenciálním zákazníkům, kteří o bezpečnosti velmi často mluví a ne vždy jí rozumí nebo chápou její specifika. SECURITY magazín chce tradiční spoluprací s akademickým prostředím a experty v oboru dokázat, že komerční bezpečnost je multioborová disciplína, úzce propojená požadavky norem a předpisů a je v mnoha ohledech založena na moderních vyspělých technologiích, které mohou instalovat a provozovat pouze vzdělaní specialisté.

Cookies nám pomáhají k Vaší spokojenosti

Tento web používá soubory cookies k poskytování služeb, personalizaci reklam a analýze návštěvnosti.
Používáním tohoto webu s tím souhlasíte.

Další informace