Policejní humoresky - Patálie s roztodivnou faunou

Policejní humoresky - Patálie s roztodivnou faunou
Autor fotografie: Městská policie Přerov, volně k použití
29 / 03 / 2021, 16:30

Další vtipná humoreska z dílny Městské policie Přerov.

Hned v ranních hodinách se na hlídku obrátila žena, která sdělila, že v zahradě objevila vskutku exotického ptáka v podobě bažanta královského, který vzhledem k okolním plotům nemůže odejít a bez plánu útěku je zde uvězněn. Dále projevila obavu se ke kurovi přiblížit, neboť ten jen hledí a občas popojde, což by mohly být zjevné známky ptačí choroby či netopýřího viru.

Strážníci, přestože si byli vědomi toho, že je bažant v podstatě slepice v hipsterském outfitu, takže je popocházení, přihlouplé zírání a hrabání běžným projevem, vyrazili podezřelého opeřence prověřit. Pátrání v zahradě bylo zpočátku liché, a už to vypadalo, že je pták pouhým výplodem fantazie, když tu objevili namyšleného kura zašitého za kůlnou.

Ten projevil naprostou absenci úcty k uniformám a po jejich spatření se za hlasitého kdákání vznesl k blankytným nebesům, aby zmizel kdoví kde. Tímto činem vyvolal u oznamovatelů nefalšované výkřiky překvapení, které parafrázovaly Frankensteinova slova – ono to letí. Kuří problém se tak vyřešil a okupace zahrady drzým ptákem byla ukončena.

 

Zdroj: Městská policie Přerov

Tagy článku

SECURITY magazín je ve své tištěné podobě první a jediný český odborný časopis o komerční bezpečnosti a vychází od roku 1994. SECURITY magazín se orientuje především na profesionály v přímém výkonu služby v soukromých bezpečnostních agenturách a ve firmách, které poskytují technické bezpečnostní služby. Je určen také manažerům, kteří uvedené služby prodávají a řídí a bezpečnostním specialistům, kteří bezpečnostní služby nakupují v soukromém i státním sektoru. Zkušenosti a informace v SECURITY magazínu jsou ale určeny i laické veřejnosti, potenciálním zákazníkům, kteří o bezpečnosti velmi často mluví a ne vždy jí rozumí nebo chápou její specifika. SECURITY magazín chce tradiční spoluprací s akademickým prostředím a experty v oboru dokázat, že komerční bezpečnost je multioborová disciplína, úzce propojená požadavky norem a předpisů a je v mnoha ohledech založena na moderních vyspělých technologiích, které mohou instalovat a provozovat pouze vzdělaní specialisté.