Policejní humoresky - Poloha nekrytě ležícího střelce

Policejní humoresky - Poloha nekrytě ležícího střelce
Autor: Pixabay
20 / 05 / 2021, 13:00

Když v morových londýnských ulicích léta páně 1666 překračovali apatičtí chodci ležící těla, bylo to tak nějak nepřirozeně přirozené. Dnes už je to naštěstí jinak a těla se tu jen tak zbůhdarma nepovalují, ačkoliv to novodobí Nostradamové predikují na každé druhé úterý. V mystický čas 11:23 zaujal ženu muž. Na tom by nebylo nic divného, pokud by přitom nezvolil poněkud nezvyklou pozici, a to přímo u notně frekventovaného přechodu. Absolventi základní vojenské služby ji mají zafixovanou pod označením poloha nekrytě ležícího střelce.

Žena na rozdíl od dávných ostrovanů projevila zdravý zájem o jeho zdraví a upozornila na něj strážníky. Hlídka dorazila vzápětí a provedla zevrubné ohledání těla, přičemž zjistila, že k odložení mužovy tělesné schránky na chodník došlo v důsledku požití minimálního množství lihovin, protože většina již byla dlouhodobě obsažena v jeho krevním řečišti. Strážníci následně provedli kouzelným trojhmatem měkký restart. Po nastartování se muž vzpružil, a protože kromě houbovitého nosu v barvě šarlatu, jenž svědčil o bojkotování suchého května (srpna, listopadu i ledna), nevykazoval známky poškození, byl předán partičce kumpánů, kteří se o něj přihlásili.

Jejich heslem dne bylo – všichni za jednoho a jeden za všechny. V družném hovoru, jenž osciloval mezi plány na přípravu vesmírné invaze a svahilskou modlitbou za dobrý lov kruhochvostů, vyrazili vstříc světlým zítřkům. Čísla si vyměnila pozice a ukotvila se na čase 12:31. Tou dobou se ochmelka sám uvěznil na lavičce autobusové zastávky a navzdory kalendáři zahájil období vegetačního klidu, čímž znemožnil cestujícím posezení, aniž by k tomu využili jeho záda. Ukázalo se, že soudržnost mušketýrů vydržela jen pár metrů a následně odhodili omezující článek, který by jen odčerpával z již tak skromných zásob pitiva a jinak nebyl přidanou hodnotou.

Ostatně heslo dne se změnilo – nejslabší má padáka.  Obligátní trojhmat, restart a jako bonus varování, že příští společná cesta povede do útulného pokoje s lůžkem vybaveným koženými pouty, čímž rozhodně nebyl myšlen hambinec se zaměřením na netradiční praktiky. Třetí díl se již nekonal.

Zdroj: Městská policie Přerov

Tagy článku

SECURITY magazín je ve své tištěné podobě první a jediný český odborný časopis o komerční bezpečnosti a vychází od roku 1994. SECURITY magazín se orientuje především na profesionály v přímém výkonu služby v soukromých bezpečnostních agenturách a ve firmách, které poskytují technické bezpečnostní služby. Je určen také manažerům, kteří uvedené služby prodávají a řídí a bezpečnostním specialistům, kteří bezpečnostní služby nakupují v soukromém i státním sektoru. Zkušenosti a informace v SECURITY magazínu jsou ale určeny i laické veřejnosti, potenciálním zákazníkům, kteří o bezpečnosti velmi často mluví a ne vždy jí rozumí nebo chápou její specifika. SECURITY magazín chce tradiční spoluprací s akademickým prostředím a experty v oboru dokázat, že komerční bezpečnost je multioborová disciplína, úzce propojená požadavky norem a předpisů a je v mnoha ohledech založena na moderních vyspělých technologiích, které mohou instalovat a provozovat pouze vzdělaní specialisté.

Cookies nám pomáhají k Vaší spokojenosti

Tento web používá soubory cookies k poskytování služeb, personalizaci reklam a analýze návštěvnosti.
Používáním tohoto webu s tím souhlasíte.

Další informace