Policejní humoresky - Tajemná postava, která vlezla do modrého kontejneru

Policejní humoresky - Tajemná postava, která vlezla do modrého kontejneru
Autor fotografie: Městská policie Přerov, volně k použití
26 / 03 / 2021, 12:00

Další vtipná humoreska z dílny Městské policie Přerov.

Kostelní zvony právě odbíjely zákaz nočního vycházení, když na stálou službu zavolal zastřený anonymní hlas a ohlásil tajemnou postavu, která vlezla do modrého kontejneru a už se neobjevila. Možnost, že se jednalo o hanáckou variantu tardis budky, byla sice minimální, ale i tak bylo třeba situaci prověřit.

Po otevření dvířek azurové kapsle typu DIN EN 840 strážníci nenašli ani Doktora Who ani neznámý časoprostor, ale známého tuláka, který si ustlal mezi slevovými letáky a nabídkami na výkup zlata, psanými neznámým mimozemským jazykem i pravopisem. Zda hlídka přerušila plánovaný přenos na jiné místo ve vesmíru, se již nepodařilo zjistit, nicméně vzhledem k mnohem reálnější šanci na přenos do útrob kukavozu a potenciální zranění bylo muži doporučeno jiné místo ke spaní.

Když hlídka odjížděla, doprovodil ji vzdálený, leč nezaměnitelný zvuk podobný zatažení ruční brzdy. Tu noc již strážníci dotyčného muže neviděli.

 

Zdroj: Městská policie Přerov

Tagy článku

SECURITY magazín je ve své tištěné podobě první a jediný český odborný časopis o komerční bezpečnosti a vychází od roku 1994. SECURITY magazín se orientuje především na profesionály v přímém výkonu služby v soukromých bezpečnostních agenturách a ve firmách, které poskytují technické bezpečnostní služby. Je určen také manažerům, kteří uvedené služby prodávají a řídí a bezpečnostním specialistům, kteří bezpečnostní služby nakupují v soukromém i státním sektoru. Zkušenosti a informace v SECURITY magazínu jsou ale určeny i laické veřejnosti, potenciálním zákazníkům, kteří o bezpečnosti velmi často mluví a ne vždy jí rozumí nebo chápou její specifika. SECURITY magazín chce tradiční spoluprací s akademickým prostředím a experty v oboru dokázat, že komerční bezpečnost je multioborová disciplína, úzce propojená požadavky norem a předpisů a je v mnoha ohledech založena na moderních vyspělých technologiích, které mohou instalovat a provozovat pouze vzdělaní specialisté.