Policejní humoresky - Účastníci vlkodlačí půtky

Policejní humoresky - Účastníci vlkodlačí půtky
Autor fotografie: Městská policie Přerov, volně k použití
31 / 03 / 2021, 17:30

Další vtipná humoreska z dílny Městské policie Přerov.

Doba, kdy se luna kulatí, byla odpradávna mystickým časem. Bardové jihli a skládali verše, po nichž jihly lepé děvy, druidové tasili srpy a mazali na jmelí a lykantropové pouštěli svou temnou zvířecí stránku ze řetězu. Nejinak tomu bylo i vpodvečer, kdy hned několik svědků oznámilo rvačku bezdomovců.

V potyčce měly být zapojeny dvě ženy, muž a pes. Dle dalšího upřesnění jedna z žen již jen bezvládně ležela na zemi. Když strážníci dorazili k incidentu, nalezli muže sedícího na lavičce a ženy povalující se v různém stádiu vědomí kolem. Vzhledem k jejich stavu a viditelným zraněním dorazila na místo i sanitka. U účastníků vlkodlačí půtky byla provedena dechová zkouška a nebylo překvapením, že se ukázala v negativním světle jako pozitivní. Muž a jedna z žen nadýchali shodně tři a půl promile.

Druhá žena nebyla do přístroje schopna dýchnout vůbec. Z celé party byl střízlivý pouze jediný právoplatný zástupce psího plemene, který však zaujatě pozoroval oblohu a čekal, až se měsíc vyloupne nad obzor. Případ i zúčastněné si posléze převzala republiková policie k dalšímu šetření.

Zdroj: Městská policie Přerov

Tagy článku

SECURITY magazín je ve své tištěné podobě první a jediný český odborný časopis o komerční bezpečnosti a vychází od roku 1994. SECURITY magazín se orientuje především na profesionály v přímém výkonu služby v soukromých bezpečnostních agenturách a ve firmách, které poskytují technické bezpečnostní služby. Je určen také manažerům, kteří uvedené služby prodávají a řídí a bezpečnostním specialistům, kteří bezpečnostní služby nakupují v soukromém i státním sektoru. Zkušenosti a informace v SECURITY magazínu jsou ale určeny i laické veřejnosti, potenciálním zákazníkům, kteří o bezpečnosti velmi často mluví a ne vždy jí rozumí nebo chápou její specifika. SECURITY magazín chce tradiční spoluprací s akademickým prostředím a experty v oboru dokázat, že komerční bezpečnost je multioborová disciplína, úzce propojená požadavky norem a předpisů a je v mnoha ohledech založena na moderních vyspělých technologiích, které mohou instalovat a provozovat pouze vzdělaní specialisté.