Policejní humoresky - Vyhození z okna nebývá zdraví prospěšné

Policejní humoresky - Vyhození z okna nebývá zdraví prospěšné
Autor fotografie: Pixabay|Popisek: sklo
28 / 04 / 2021, 18:30

Své by o tom mohli vyprávět například oba královští místodržící. Respektive nemohli.

Ostatně už i ve vlakových soupravách c.a.k státní dráhy se skvěly nápisy, že vyhazovati předměty z oken jest přísně zakázáno pod hrozbou pokuty. Ona letící láhev od kontušovky dokázala totiž nadělat pořádnou paseku. Tyto aktivity jsou tedy nebezpečné jak u jedoucích vlaků, tak i u nehybně stojících domů.

Na strážníky se obrátila žena, která se podělila o závažné podezření. Uvedla, že její sousedka holduje alkoholu a dopité láhve od špiritusu defenestruje z okna. Dále sdělila, že právě nalezla na ulici střepy z láhve od třikrát destilované vodky, čímž se podezření potvrzuje.

Hlídka vyrazila na místo a kontaktovala domnělou milovnici ohnivé vody. Ta překvapivě potvrdila, že s oblibou požívá na balkoně, a když tu a tam odloží z bezvládné ruky láhev, dojde vlivem jejího tvaru, naklonění podlahy, mezery pod zábradlím a gravitace k situaci, že se láhev odkutálí a spadne. Vehementně však popřela, že by k tomu došlo daný den.

Na svou obhajobu sdělila, že má nezvratný důkaz – svou mimořádnou střízlivost. Jelikož se nepodařilo bez výhrad prokázat, že rozbitá láhev pocházela z inkriminovaného balkonu, využili strážníci alespoň ženino střízlivé okénko a opakovaně ji poučili o pravidlech slušného chování a nebezpečí, které hrozí.

Dotyčná odpřisáhla na hrob patrona alkoholiků Matta Talbota, že provede veškerá možná zabezpečení, aby při příštím dýchánku nedošlo k žádnému incidentu.

 

Zdroj: Městská policie Přerov

Tagy článku