Policejní manévry v severní Francii. Teroristi na útěku přepadli benzínovou stanici

Policejní manévry v severní Francii. Teroristi na útěku přepadli benzínovou stanici
Autor: Agentura AFP|Popisek: Policejní manévry v severní Francii. Teroristi na útěku přepadli benzínovou stanici
08 / 01 / 2015, 17:15

8.1.2015 / Bratři Cherif a Said Kouachi, podezřelí z atentátu, jsou stále na útěku.Policie a protiteroristické komando zasahuje.
Zdroj: AFP

Po 11 hodině dopoledne přepadli dva muži, jejichž popis odpovídal atentátníkům, benzinovou stanici asi 60 kilometrů od Paříže. Na benzínce ukradli benzín a jídlo a stříleli ze samopalů. Policie již dříve oznámila, že se podezřelí nacházejí v Aisne zhruba 50 kilometrů severovýchodně od Paříže. Svědci vypověděli, že muži jedou ve světlém Renaultu Clio (zdroj: iDnes.cz)

Policejní vozy v okolí uzavřely cesty a nad oblastí krouží dvě helikoptéry. Francouzské servery uvádí, že v celém okrese jsou speciální jednotky a prohledávají všechny domy.

Policistka, která byla postřelena dalším útočníkem při denním ranním útoku (psali jsme v článku "Útoky ve Francii pokračují. Další střelba proti policistům na jihu Paříže"), podle médií zemřela po převozu do nemocnice.

Video - zdroj: YouTube, AFP

Psali jsme také:

Sociálně sítě odhalily totožnost muslimských atentátníků. Jeden se vzdal policii

Francouzské bezpečnostní orgány věděly o nebezpečí teroristického útoku. Jsou ale bezradné

Bezprecedentní teroristický útok radikálních islamistů v Paříži. Evropa je v šoku

České tajné služby se obávají radikálních islamistů. Požadují změnu zákona o tajných službách

Cestovní manuál agentů CIA o kontrolách na ruzyňském letišti

Další teroristický útok ve Francii - vláda povolává do ulic další policisty a vojáky

Vykřikl „Allahu Akbar!” a autem najel do chodců - pomatenec řádil ve Francii.

Islamisté zaútočili v australském Sydney

Tagy článku

SECURITY magazín je ve své tištěné podobě první a jediný český odborný časopis o komerční bezpečnosti a vychází od roku 1994. SECURITY magazín se orientuje především na profesionály v přímém výkonu služby v soukromých bezpečnostních agenturách a ve firmách, které poskytují technické bezpečnostní služby. Je určen také manažerům, kteří uvedené služby prodávají a řídí a bezpečnostním specialistům, kteří bezpečnostní služby nakupují v soukromém i státním sektoru. Zkušenosti a informace v SECURITY magazínu jsou ale určeny i laické veřejnosti, potenciálním zákazníkům, kteří o bezpečnosti velmi často mluví a ne vždy jí rozumí nebo chápou její specifika. SECURITY magazín chce tradiční spoluprací s akademickým prostředím a experty v oboru dokázat, že komerční bezpečnost je multioborová disciplína, úzce propojená požadavky norem a předpisů a je v mnoha ohledech založena na moderních vyspělých technologiích, které mohou instalovat a provozovat pouze vzdělaní specialisté.

Cookies nám pomáhají k Vaší spokojenosti

Tento web používá soubory cookies k poskytování služeb, personalizaci reklam a analýze návštěvnosti.
Používáním tohoto webu s tím souhlasíte.

Další informace