Policejní prezident podal trestní oznámení na šéfa ostravské ÚOOZ

Policejní prezident podal trestní oznámení na šéfa ostravské ÚOOZ
21 / 06 / 2016, 10:30

Tuhý se tak brání proti obvinění odcházejícího šéfa ÚOOZ Roberta Šlachty a šéfa ostravské expozitury Komárka.

Policejní prezident genmjr. Tomáš Tuhý dnes v ranních hodinách podal na Generální inspekci bezpečnostních sborů trestní oznámení pro podezření z trestného činu pomluva a dalších trestných činů. Vedla ho k tomu pondělní prohlášení ředitele ÚOOZ a vedoucího expozitury tohoto útvaru v Ostravě pro sdělovací prostředky.

"Nařčení důstojníků z "brutálního úniku informací v kauze, v níž má jít o stamiliony" se nezakládá na pravdě, poškozuje důvěru celého policejního sboru, poškozuje mě jako policejního prezidenta, a v neposlední řadě to zasahuje i do mého soukromého života," zkonstatoval policejní prezident.

Komárek v pondělí řekl, že je Tuhý podezřelý z „brutálního“ úniku informací v případu, kde jde o stamiliony. Tuhý ho viní z pomluvy a dalších trestných činů.

Skandál v policii nabírá na obrátkách. Přijde další "Kubiceho" zpráva?

Autor: plk. Ing. Jana Macalíková, tisková mluvčí, PP ČR

Tagy článku

SECURITY magazín je ve své tištěné podobě první a jediný český odborný časopis o komerční bezpečnosti a vychází od roku 1994. SECURITY magazín se orientuje především na profesionály v přímém výkonu služby v soukromých bezpečnostních agenturách a ve firmách, které poskytují technické bezpečnostní služby. Je určen také manažerům, kteří uvedené služby prodávají a řídí a bezpečnostním specialistům, kteří bezpečnostní služby nakupují v soukromém i státním sektoru. Zkušenosti a informace v SECURITY magazínu jsou ale určeny i laické veřejnosti, potenciálním zákazníkům, kteří o bezpečnosti velmi často mluví a ne vždy jí rozumí nebo chápou její specifika. SECURITY magazín chce tradiční spoluprací s akademickým prostředím a experty v oboru dokázat, že komerční bezpečnost je multioborová disciplína, úzce propojená požadavky norem a předpisů a je v mnoha ohledech založena na moderních vyspělých technologiích, které mohou instalovat a provozovat pouze vzdělaní specialisté.

Cookies nám pomáhají k Vaší spokojenosti

Tento web používá soubory cookies k poskytování služeb, personalizaci reklam a analýze návštěvnosti.
Používáním tohoto webu s tím souhlasíte.

Další informace