Policejní razie v mešitě ve Švýcarsku. Místní imám podněcoval k násilí a verboval džihádisty

Policejní razie v mešitě ve Švýcarsku. Místní imám podněcoval k násilí a verboval džihádisty
Popisek: Ilustrační foto
02 / 11 / 2016, 17:45

Ve středu zadržela policie při razii v mešitě An Nur ve švýcarském městě Winterthur celkem 8 lidí.

Státní zastupitelství v Curychu zahájilo trestní stíhání čtyř osob, včetně etiopského imáma, kteří jsou podezřelí z podněcování násilí v mešitě An'Nur ve Winterthuru, severně od Curychu.  Policie prohledala ve středu ráno mešitu a další tři prostory.

Imám je obviněn z toho, že při kázáních vyzýval věřící k vraždě muslimů, kteří odmítli účastnit se společných modliteb. Přesná role ostatních podezřelých je prozatím "nejasná" uvedla curyšská policie; 

V mešitě pak byli zadrženi další čtyři muži ve věku 23 až 35 let původem z Alžírska a Tuniska. Podle curyšské policie pobývají muži ve Švýcarsku ilegálně. Tito muži však nemají být napojeni na etiopského imáma a jeho tři spolupracovníky ani žádnou džihádistickou skupinu. Zdroj: swissinfo.cheurodenik.czabcnews.go.com

Mešita An'Nur čelila za poslední rok několika podezřením z údajné radikalizace mladých muslimů v celém regionu a z náboru džihádistických bojovníků, kteří odešli bojovat po boku IS do Sýrie a Iráku. Mešita opakovaně toto podezření odmítla.

Šokující páteční kázání muslimského duchovního ve Francii: „Naše děti budou jednou vládci Francie, Belgie, Německa a Velké Británie!“

Minulý týden vyšlo najevo, že majitelé budovy zrušili  této mešitě nájem. V rozhovoru pro televizní stanici SRF loni v prosinci tvrdil šéf mešity Atef Sahnoun, že není jeho povinností evidovat radikalizované muslimy a zároveň popřel, že by se v mešitě konala nenávistná kázání. 

Podle švýcarských médií se v mešitě radikalizovalo nejméně šest mladíků, kteří vytvořili buňku islámského státu. Nešlo si v poslední době nevšimnout, že aktivita radikálních imámů v Evropě citelně vzrostla.

Britský muslimský duchovní "Bezvěrci jsou bastardi, zrádci a nestoudníci! Ti, kteří urážejí islám, musí zemřít!"

 

 

Tagy článku

SECURITY magazín je ve své tištěné podobě první a jediný český odborný časopis o komerční bezpečnosti a vychází od roku 1994. SECURITY magazín se orientuje především na profesionály v přímém výkonu služby v soukromých bezpečnostních agenturách a ve firmách, které poskytují technické bezpečnostní služby. Je určen také manažerům, kteří uvedené služby prodávají a řídí a bezpečnostním specialistům, kteří bezpečnostní služby nakupují v soukromém i státním sektoru. Zkušenosti a informace v SECURITY magazínu jsou ale určeny i laické veřejnosti, potenciálním zákazníkům, kteří o bezpečnosti velmi často mluví a ne vždy jí rozumí nebo chápou její specifika. SECURITY magazín chce tradiční spoluprací s akademickým prostředím a experty v oboru dokázat, že komerční bezpečnost je multioborová disciplína, úzce propojená požadavky norem a předpisů a je v mnoha ohledech založena na moderních vyspělých technologiích, které mohou instalovat a provozovat pouze vzdělaní specialisté.

Cookies nám pomáhají k Vaší spokojenosti

Tento web používá soubory cookies k poskytování služeb, personalizaci reklam a analýze návštěvnosti.
Používáním tohoto webu s tím souhlasíte.

Další informace