Policejní razie v Sasku: pět osob z "Gruppe Freital" terorizovalo azylanty

Policejní razie v Sasku: pět osob z &quote;Gruppe Freital&quote; terorizovalo azylanty
Autor fotografie: www.bundespolizei.de|Popisek: GSG 9 der Bundespolizei
19 / 04 / 2016, 10:45

Rozsáhlá razie se uskutečnila v saském Freitalu nedaleko Drážďan. Zvláštní policejní jednotky prohledaly ve městě i na dalších místech v Sasku několik domů a bytů. Celkem se akce zúčastnilo přes 200 policistů.

ČTK - Německá policie včetně GSG9 (německé protiteroristické jednotky) zadržela pět lidí, které podezřívá z útoku na uprchlické ubytovny a z vytvoření krajně pravicového teroristického hnutí. S odvoláním na policii o tom informoval na svém webu magazín Der Spiegel. Spolková prokuratura následně v tiskovém prohlášení informace časopisu potvrdila a uvedla, že skupina si pro útoky zakoupila v Česku dělobuchy.

Věk zadržených, kteří jsou podezřelí mimo jiné z těžkého ublížení na zdraví a z pokusu o vraždu, se pohybuje v rozmezí 18 až 39 let. Jde o čtyři muže a jednu ženu. Vůdci skupiny, kterou prokuratura označuje jako Gruppe Freital (Skupina Freital), jsou již déle ve vyšetřovací vazbě. Zadržený je Justin S., 18, Rico K., 39, Maria K., 27, Sebastian W., 26 a Mike S., 26, údajný vůdce gangu, podle vyšetřovatelů Timo S . a Patrick F. byli umístěni do vazby.

Terčem útoků byly azylové ubytovny ve Freitalu a v Drážďanech, při jednom z nich na přelomu října a listopadu několik lidí podle prokuratury utrpělo řezná zranění od střepů. Der Spiegel uvedl, že skupina měla na svědomí i útok na drážďanskou kancelář strany Levice a také na auto freitalského radního. Při svých akcích používala mimo jiné i dělobuchy.

Podle prohlášení prokuratury si skupina v ČR pořídila více než sto kusů zábavní pyrotechniky různých typů. Na českých tržištích je možné zakoupit i dělobuchy, které jsou v Německu nelegální. Německé úřady takovou pyrotechniku považují za vysoce nebezpečnou, neboť podle nich může i při správném zacházení způsobit ta nejvážnější zranění.

Podobné dělobuchy, jak připomněl Der Spiegel, si pořídilo i jiné krajně pravicové německé hnutí Oldschool Society (OSS). To podle kriminalistů útoky na ubytovny teprve plánovalo; policie jeho členy loni pozatýkala.

Foto: //www.bundespolizei.de/Web/DE/05Die-Bundespolizei/04Einsatzkraefte/03GSG9/GSG9_anmod.html

Tagy článku

SECURITY magazín je ve své tištěné podobě první a jediný český odborný časopis o komerční bezpečnosti a vychází od roku 1994. SECURITY magazín se orientuje především na profesionály v přímém výkonu služby v soukromých bezpečnostních agenturách a ve firmách, které poskytují technické bezpečnostní služby. Je určen také manažerům, kteří uvedené služby prodávají a řídí a bezpečnostním specialistům, kteří bezpečnostní služby nakupují v soukromém i státním sektoru. Zkušenosti a informace v SECURITY magazínu jsou ale určeny i laické veřejnosti, potenciálním zákazníkům, kteří o bezpečnosti velmi často mluví a ne vždy jí rozumí nebo chápou její specifika. SECURITY magazín chce tradiční spoluprací s akademickým prostředím a experty v oboru dokázat, že komerční bezpečnost je multioborová disciplína, úzce propojená požadavky norem a předpisů a je v mnoha ohledech založena na moderních vyspělých technologiích, které mohou instalovat a provozovat pouze vzdělaní specialisté.

Cookies nám pomáhají k Vaší spokojenosti

Tento web používá soubory cookies k poskytování služeb, personalizaci reklam a analýze návštěvnosti.
Používáním tohoto webu s tím souhlasíte.

Další informace