Policejní rošády a škatulata. Přinášíme přehled, kde se změní šéfové

Policejní rošády a škatulata. Přinášíme přehled, kde se změní šéfové
01 / 06 / 2018, 11:30

Pražské policisty povede od pátku 1. června dosavadní náměstek ředitele středočeské policie Jan Ptáček. Ve funkci vystřídá Miloše Trojánka, který odchází na pozici krajského policejního ředitele na Vysočině. A podle všeho nejde o poslední rošádu.

Policejní ředitelé v krajích měnili svá místa za poslední čtyři roky hned několikrát. První velkou rošádu vyvolal příchod bývalého policejního prezidenta Martina Červíčka na post šéfa v Královéhradeckém kraji. V návaznosti na to se pak vyměnili další tři krajští ředitelé v Pardubicích, Jihlavě a Českých Budějovicích.

Urychlení těchto změn přišlo po akci Vidkun. Ta se týkala politiků a policistů v Olomouckém kraji. Své místo tak měnil i dnes odcházející šéf pražské policie Miloš Trojánek nebo ředitelé z Ústí nad Labem a Plzně. 

Kde se tedy mají měnit nebo již mění policejní šéfové:

Jan Ptáček: ze Středočeského kraje do Prahy (mluvčí Policejního prezidia Jozef Bocán uvedl, že Ptáček přechází na Krajské ředitelství policie hlavního města Prahy na vlastní žádost. Má hodnost plukovníka a v rámci policie prý prošel řadou manažerských pozic).

Miloš Trojánek: z Prahy na Vysočinu;

Tomáš Kužel: z Moravskoslezského kraje do Jihomoravského kraje;

Leoš Tržil: z Jihomoravského do Zlínského kraje;

Tomáš Tuhý: z postu policejního prezidenta na Slovensko (post policejního přidělence); prozatím tuto informaci dementoval;

Jan Švejdar: z Pardubického kraje na post policejního prezidenta.

 

Nepřehlédněte na Security magazínu: Survival - jak se chovat, abyste přežili v pustině nebo džungli? A kam se schovat před teroristickým útokem? S námi víte více

 

Tagy článku

SECURITY magazín je ve své tištěné podobě první a jediný český odborný časopis o komerční bezpečnosti a vychází od roku 1994. SECURITY magazín se orientuje především na profesionály v přímém výkonu služby v soukromých bezpečnostních agenturách a ve firmách, které poskytují technické bezpečnostní služby. Je určen také manažerům, kteří uvedené služby prodávají a řídí a bezpečnostním specialistům, kteří bezpečnostní služby nakupují v soukromém i státním sektoru. Zkušenosti a informace v SECURITY magazínu jsou ale určeny i laické veřejnosti, potenciálním zákazníkům, kteří o bezpečnosti velmi často mluví a ne vždy jí rozumí nebo chápou její specifika. SECURITY magazín chce tradiční spoluprací s akademickým prostředím a experty v oboru dokázat, že komerční bezpečnost je multioborová disciplína, úzce propojená požadavky norem a předpisů a je v mnoha ohledech založena na moderních vyspělých technologiích, které mohou instalovat a provozovat pouze vzdělaní specialisté.

Cookies nám pomáhají k Vaší spokojenosti

Tento web používá soubory cookies k poskytování služeb, personalizaci reklam a analýze návštěvnosti.
Používáním tohoto webu s tím souhlasíte.

Další informace