Policejního prezidenta hlídají bodyguardi. Někdo mu vyhrožuje ublížením na zdraví

Policejního prezidenta hlídají bodyguardi. Někdo mu vyhrožuje ublížením na zdraví
Autor fotografie: Screenshot YouTube|Popisek: Tomáš Tuhý
22 / 03 / 2017, 19:00

Neznámí pachatelé vyhrožují policejnímu prezidentovi Tomáši Tuhému ublížením na zdraví. Proto jej od úterý chrání přidělená ochranka. Uvedl to server iDNES.

„Policie je ze zákona povinna se zabývat jakýmkoli podezřením ze spáchání protiprávního jednání, o kterém se dozví. Jednotlivé kroky ale standardně nesdělujeme. A jinak tomu nebude ani v tomto případě,“ uvedla mluvčí policejního prezidia Iveta Martínková.

Čtěte také: Bezpečnostní rada státu dnes bude řešit reorganizaci policie. Je účelová nebo dobře připravená?

Podle serveru iDNES zatím není jasné, kdo by mohl policejnímu prezidentovi vyhrožovat. Sám Tuhý se odmítl k výhrůžkám vyjádřit. Server iDNES informuje o tom, že se může jednat o mocenský boj některých vysoce postavených funkcionářů uvnitř policie. Ten má souviset s nedávnou policejní reorganizací.

Čtěte také: Ve sporu o policejní reformu jde hlavně o politiku. "Normální smrtelník neví, co je zatím."

Kvůli provedené reorganizaci kritizoval Tuhého před časem Jiří Komárek, bývalý šéf ostravské expozitury ÚOOZ. Ten nařkl Tuhého z „brutálního“ úniku informací. Komárka obvinila v únoru Generální inspekce bezpečnostních sborů ze zneužití pravomoci úřední osoby. Podle inspekce bývalý policista porušil povinnosti mlčenlivosti a nestranného jednání. Komárkovi za to hrozí až pět let vězení nebo zákaz činnosti.

SECURITY magazínu poskytl vyjádření bývalý policejní prezident Martin Červíček. Ten na otázku, kdo by mohl vyhrožovat policejnímu prezidentovi Tomáši Tuhému odpověděl, že ,,Jsme na začátku prověřování důvěryhodnosti získaných informací a podezření." A pokračoval dále:  ,,Zároveň se přijala preventivní opatření k zvýšené ochraně a budeme si muset počkat, jestli se potvrdí obava ze skutečného ohrožení. Pokud se generál Tuhý k údajným vyhružkám sám nevyjádří, což nepředpokládám, tak nikomu nemůže být jasné, kdo by mohl policejnímu prezidentovi vyhrožovat a pohybujeme se pouze v oblasti spekulací."

Na další otázku redakce, jestli mohou tyto výhrůžky souviset s policejní reorganizací z minulého roku, odpověděl Červíček záporně: ,,Vůbec nepředpokládám, že se může jednat o důsledek mocenského boje některých vysoce postavených funkcionářů uvnitř policie v souvislosti s nedávnou nešťastnou a v mnoha ohledech nesprávnou policejní reorganizací."

 

psali jsme:

Policejní prezident Tuhý: Akci ,,Čína" jsme zvládli profesionálně

 

 

Zdroj: idnes.cz

Tagy článku