Policejní humoresky - Přišla jsem, vypila jsem, odpadla jsem

Policejní humoresky - Přišla jsem, vypila jsem, odpadla jsem
Autor fotografie: Městská policie Přerov, volně k použití|Popisek: Opilkyně
23 / 03 / 2021, 16:00

Další vtipná humoreska z dílny Městské policie Přerov.

Cestu na záchytku si strážníci šetří pro opravdu, ale opravdu nutné případy. V drtivé většině se jim podaří provést restart a nahodit systém opilce alespoň do pohotovostního módu. V pozdně odpoledních hodinách, kdy do konce služby chybělo jen sedmdesát sedm minut, však byli strážníci povoláni k podivným opilým existencím, které vedle marketu více ležely, než stály.

Všichni přítomní se po spatření uniforem nahodili do stavu, kdy byli schopni alespoň dočasné samostatné chůze. Všichni, až na jednu členku tohoto pouličního klanu, která zůstala vypnutá. Slovy slavného vojevůdce – veni, bibi, perdidi, aneb přišla jsem, vypila jsem, odpadla jsem. Nikterak nepomohly dobře míněné rady, trojhmaty, resety ani fyzická asistence restartovacího týmu. Nohy zůstaly odpojeny, zrak vypnut a bublavé zvuky svědčily spíše o zahájení autodestrukce než o vzkříšení.

Pokus o dechovou zkoušku také selhal, jelikož dotyčná se snažila přístroj vysát, místo aby do něj dýchala. Vzhledem k jejímu téměř vegetativnímu stavu na místo přijel lékař, který potvrdil, že je schopna transportu na záchytku.

Strážníci si tedy na fajront udělali neplánovaný výlet do krajského města, kde dámu předali do ubytovacího zařízení, v němž mohla postupně opustit stav mentálního nebytí a vrátit se kompletně do materiální sféry.

Zdroj: Městská policie Přerov

Tagy článku

SECURITY magazín je ve své tištěné podobě první a jediný český odborný časopis o komerční bezpečnosti a vychází od roku 1994. SECURITY magazín se orientuje především na profesionály v přímém výkonu služby v soukromých bezpečnostních agenturách a ve firmách, které poskytují technické bezpečnostní služby. Je určen také manažerům, kteří uvedené služby prodávají a řídí a bezpečnostním specialistům, kteří bezpečnostní služby nakupují v soukromém i státním sektoru. Zkušenosti a informace v SECURITY magazínu jsou ale určeny i laické veřejnosti, potenciálním zákazníkům, kteří o bezpečnosti velmi často mluví a ne vždy jí rozumí nebo chápou její specifika. SECURITY magazín chce tradiční spoluprací s akademickým prostředím a experty v oboru dokázat, že komerční bezpečnost je multioborová disciplína, úzce propojená požadavky norem a předpisů a je v mnoha ohledech založena na moderních vyspělých technologiích, které mohou instalovat a provozovat pouze vzdělaní specialisté.