Policie bude používat na demonstranty drony s pepřovým sprejem

Policie bude používat na demonstranty drony s pepřovým sprejem
Autor: desert-wolf.com|Popisek: Skunk Riot Control Copter
08 / 04 / 2015, 17:30

Indická policie zveřejnila zprávu, že je vybavena čtyřmi drony "k efektivnímu zvládání davu".

Policie severoindického velkoměsta Lucknow (Lakhnaú) oznámila, že má k dispozici nový prostředek k rozhánění demonstrací. Jsou to čtyři drony (UAV, bezpilotní letadla), z nichž lze na demonstranty rozprašovat dráždivý plyn. Informoval o tom náčelník policie a uvedl, že drony budou "nebeskými oky", která budou zajišťovat nejen online monitoring a živý TV přenos z demonstrací, ale v případě potřeby vypustí na demonstranty až 2 kg slzného plynu. Drony mohou létat až do výšky 500 metrů a cena jednoho UAV je 9632 USD (240 tisíc korun). Zdroj: idnes.cz

UAV už policie využívá v některých oblastech Uttarpradéše, ale pouze pro letecké snímování.  Nyní budou navíc ještě sledovat dopravní situaci a identifkovat řidiče, kteří porušují dopravní předpisy. (zdroj: indianexpress.com)

Myšlenky o využití dronů se slzným plynem není nová; už v roce 2014 společnost Desert Wolf z Jihoafrické republiky navrhla pro rozhánění demonstrantů právě drony. 

Podle policie zřejmě není velký rozdíl mezi chemickým postřikem zemědělských plodin a použitím pepřového spreje na demonstranty. Nakonec, podívejte se na video:

Tagy článku

SECURITY magazín je ve své tištěné podobě první a jediný český odborný časopis o komerční bezpečnosti a vychází od roku 1994. SECURITY magazín se orientuje především na profesionály v přímém výkonu služby v soukromých bezpečnostních agenturách a ve firmách, které poskytují technické bezpečnostní služby. Je určen také manažerům, kteří uvedené služby prodávají a řídí a bezpečnostním specialistům, kteří bezpečnostní služby nakupují v soukromém i státním sektoru. Zkušenosti a informace v SECURITY magazínu jsou ale určeny i laické veřejnosti, potenciálním zákazníkům, kteří o bezpečnosti velmi často mluví a ne vždy jí rozumí nebo chápou její specifika. SECURITY magazín chce tradiční spoluprací s akademickým prostředím a experty v oboru dokázat, že komerční bezpečnost je multioborová disciplína, úzce propojená požadavky norem a předpisů a je v mnoha ohledech založena na moderních vyspělých technologiích, které mohou instalovat a provozovat pouze vzdělaní specialisté.

Cookies nám pomáhají k Vaší spokojenosti

Tento web používá soubory cookies k poskytování služeb, personalizaci reklam a analýze návštěvnosti.
Používáním tohoto webu s tím souhlasíte.

Další informace