Policie ČR převzala nové brýle pro noční vidění

Policie ČR převzala nové brýle pro noční vidění
Popisek: Vrtulník EC 135 spolu s 5 sadami předávaných brýlí pro noční vidění
18 / 05 / 2018, 07:30

Osádky Letecké služby Policie České republiky převzaly v těchto dnech 5 kusů leteckých brýlí pro noční vidění (ANVIS). Stejný typ využívají bezpečnostní složky ve 34 zemích světa. Dodávku na základě výběrového řízení realizovala společnost Glomex MS. Hodnota zakázky včetně záruky na 2 roky představuje více než 1 milion korun.

Letecké brýle nočního vidění jsou využívány pro pokročilý výcvik posádek vrtulníků. Pilotům umožňují přistát v noci a za šera. Kromě plnění úkolů Policie ČR, jsou brýle využívány i při nasazení Letecké služby v rámci integrovaného záchranného systému. Celý systém přilby (typ SPH-5) a brýlí nočního vidění splňuje ta nejpřísnější kritéria kladená na současné vojenské a policejní letecké složky plnící úkoly v nočních podmínkách včetně přízemních letů, přistání v neznámém terénu bez pomoci pozemního navádějícího personálu apod.

Dodávané brýle vyrábí americká společností Nightline, Inc. Jsou standardním systémem v rámci NATO a jsou užívány pro noční operace posádek vojenských i civilních vrtulníků. Aktuálně brýle používá 26 tisíc uživatelů ve 34 zemích celého světa. Speciální nízko profilový bateriový zásobník umístěný přímo na přilbě pilota (SPH-5) umožňuje provoz brýlí nočního vidění po dobu delší než 50 hodin.

Brýle s označením NL-949B (řady ANVIS-9) představují III. generaci NVG s vysokou hodnotou Figure of Merit (FOM) 1 800 a s poměrem signálu k šumu (STN) 25:1. S těmito brýlemi je plně kompatibilní i kabina vrtulníků Bell 412 a EC 135 s upraveným osvětlením přístrojů a celého prostoru pilotní kabiny. Brýle nočního vidění jsou uchyceny na pilotní přilbu GENTEX SPH-5 pomocí montážního adaptéru s možností jejich rychlého odpojení. Přilby SPH-5 rovněž dodala společnost Glomex MS.

Nepřehlédněte na Security magazínu:  Defence  - tanky, lodě,  letadla, obrněné vozy. Jaké jsou nejnovější trendy ve zbrojním a obranném průmyslu? S námi víte více

 

 

Tagy článku

SECURITY magazín je ve své tištěné podobě první a jediný český odborný časopis o komerční bezpečnosti a vychází od roku 1994. SECURITY magazín se orientuje především na profesionály v přímém výkonu služby v soukromých bezpečnostních agenturách a ve firmách, které poskytují technické bezpečnostní služby. Je určen také manažerům, kteří uvedené služby prodávají a řídí a bezpečnostním specialistům, kteří bezpečnostní služby nakupují v soukromém i státním sektoru. Zkušenosti a informace v SECURITY magazínu jsou ale určeny i laické veřejnosti, potenciálním zákazníkům, kteří o bezpečnosti velmi často mluví a ne vždy jí rozumí nebo chápou její specifika. SECURITY magazín chce tradiční spoluprací s akademickým prostředím a experty v oboru dokázat, že komerční bezpečnost je multioborová disciplína, úzce propojená požadavky norem a předpisů a je v mnoha ohledech založena na moderních vyspělých technologiích, které mohou instalovat a provozovat pouze vzdělaní specialisté.