Policie ČR slavnostně převzala 5 monitorovacích vozidel VW Crafter s termovizní technikou

Policie ČR slavnostně převzala 5 monitorovacích vozidel VW Crafter s termovizní technikou
Autor fotografie: Petr Duchoslav|Popisek: monitorovací vůz VW Crafter
13 / 12 / 2018, 12:30

V areálu společnosti EVPÚ Defence v Uherském Hradišti bylo ve středu slavnostně předáno 5 monitorovacích vozidel VW Crafter s termovizní technikou Policii ČR.

Ve středu došlo v areálu společnosti EVPÚ Defence v Uherském Hradišti k slavnostnímu předání pěti monitorovacích vozidel VW Crafter s termovizní technikou Policii ČR. Monitorovací vozidla budou sloužit hlavně při ostraze německé a rakouské hranice. Vozy pak budou nasazeny v pěti krajích. Následně proběhne školení policejních operátorů na tyto vozy.

Předání těchto aut je výsledkem dlouhodobé spolupráce mezi společností EVPÚ Defence a Policií ČR. EVPÚ Defence se zaměřuje na konstrukci, výrobu a prodej speciálních monitorovacích systémů, které jsou ,,šité na míru“, kamer, operátorských konzolí či síťových řešení. Své produkty společnost EVPÚ Defence  dodává do celého světa.

Rozhovor s ředitelem služby cizinecké policie plk. Mgr. Milanem Majerem

 

Pane řediteli, k jakým účelům budou monitorovací vozy VW Crafter sloužit?

Vozidla jsou prioritně určena na ochranu vnitřních hranic České republiky. Tato várka vozů, kterou jsme převzali, pak bude sloužit k ochraně německé a rakouské státní hranice.

Kde budou tyto vozy operovat?

Vozidla budou operovat tam, kde to bude potřeba, ale předpokladem jsou samozřejmě příhraniční oblast. Konkrétně mohu říct, že vozidla budou nasazena v Libereckém, Plzeňském, Karlovarském, Brněnském a Českobudějovickém kraji.

Nacházíme se v areálu společnosti EVPÚ Defence. Máte v plánu nějakou další spolupráci s touto firmou?

My s firmou EVPÚ Defence spolupracujeme již dlouhodobě, hlavně při zakázkách, které se týkají termovizních vozidel. Myslím, že už se jedná o čtvrtou zakázku, takže my pravidelně obměňujeme a modernizujeme tento vozový park. Pokud EVPÚ Defence vyhraje další výběrové řízení na termovizní techniku, budeme samozřejmě rádi.

Kolik monitorovací vozy stály?

Vozidla stála přibližně 7 milionů každé, takže dohromady to bylo 35 milionů Kč.

 

FOTOGALERIE

crafter2

 

CRAFTER1

crafter3 

crafter4

crafter5

 

 

 

Tagy článku