Policie ČR spouští komunikaci na sociálních sítích

Policie ČR spouští komunikaci na sociálních sítích
22 / 06 / 2017, 14:30

Policie ČR spustila 21. června provoz svých profilů na sociálních sítích. Ty budou zahrnovat Facebook, Twitter a také komunitní kanál YouTube. Podle policejního prezidenta Tomáše Tuhého chce tímto způsobem Policie ČR oslovit širší vrstvy obyvatel.

„Sociální sítě jsou fenoménem současné doby a prostředkem ke komunikaci využívaným podstatnou částí nejen české společnosti. Policie České republiky nemůže stát bokem a jako moderní bezpečnostní sbor se tak počínaje dneškem aktivně zapojí do tohoto prostředí,“ uvedl policejní prezident Tomáš Tuhý.

Na jednotlivých profilech chce Policie ČR informovat veřejnost o preventivních opatřeních a zajímavých událostech z policejního života, o nichž by se člověk jinak neměl možnost dozvědět. K tomu bude sloužit především facebookový profil. Na Twitteru pak bude možné nalézt inforamce, které se nějakým způsobem vztahují k bezpečnostním opatřením či bezpečnostní situaci obecně či novinkám v silničním provozu. Na YouTube zájemce nalezne policejní klipy a videozáznamy s nejrůznější tématikou od prezentačních klipů až po preventivně zaměřená videa.

Policie upozorňuje, že na sociálních sítích bude nepřípustné se urážet či nadávat. Zřízené profily na sociálních sítích také nebude možné využívat pro podávání trestních oznámení ani jako prostředek komunikace v případě bezprostředního ohrožení zdraví či života.

 

Profily Policie ČR lze nalézt pod následujícími odkazy:

Facebook (facebook.com/PolicieCZ)
Twitter (twitter.com/PolicieCZ)
YouTube (youtube.com/PolicieCZ)

 

psali jsme:

Ministr vnitra a policejní prezident představili novou organizační strukturu Policie ČR

 

Zdroj: policie.cz

 

Tagy článku